jít naiDNES.cz

Impotentní chlapák Eda z Mostu! zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že ho tvůrci seriálu Most! „splašili“ někde na severu, ne-li přímo v restauraci Severka. Chyba lávky! Michal Isteník (35), jenž mistrně zahrál samozvaného macha a hospodského Edu, je ostřílený divadelník, který už stihl posbírat cenné vavříny.

„Tak se chovej slušně, komiku, seš tady jenom jako očkování! Sedni si na roh a seď, ať nejsi vidět zvenku!“ přikáže Michal Isteník jako hospodský Eda Zdeňku Godlovi, který si v seriálu Most! zahrál romského pracovníka u městských služeb.

„Debilní gadžo!“ odvětí mu nakrknutě příslušník oranžových vest, který vnímá citlivě fakt, že hospodský žádné Romy u sebe v podniku nechce.

„Drž úhel, Franto!“ zpraží ho Eda, který si neochvějně stojí za svým. Okolo (ne)stání se pak točí velká část děje v restauraci Severka. Momentální indispozice samozvaného mosteckého macha dost trápí. Proč jejímu miláčkovi „nestojí“, si neumí vysvětlit ani servírka Dominika Býmová.

„Se chováš, jako by ti nestál, ty vole,“ udeří na záchodcích Martin Hofmann jako Luděk na svého kamaráda, aby záhy dostal pořádnou ťafku, protože uhodil hřebíček za hlavičku. 

Není divu, že řada hlášek z nového seriálu České televize, který s nebývalým úspěchem okupuje pondělí televizní večer, rychle zlidověla. 

„Prostě chlapák a vážený Pan hospodský. Přes práh jeho podniku nesmí nikdo tmavší barvy pleti. Až na Frantu. Ten ale musí držet úhel,“ zní popis postavy Edy, kterého ztvárnil rakovnický rodák a absolvent JAMU Michal Isteník.

Milovníci prken, která znamenají svět, ho znají například z Divadla v Celetné, kde si zahrál Oblomova, souboru BuranTeatr nebo domovské scény v Městském divadle Brno. Za roli Čičikova ve hře Mrtvé duše dostal Cenu Thálie 2014. O tři roky dříve se radoval z Ceny Alfréda Radoka 2011 v kategorii Talent roku.

„Když tu cenu dostaneš, nemluv dlouho, nesnaž se být vtipný a nebuď tupě patetický. A hlavně mě nejmenuj!“ vzpomínal později na slova režisérky oceněné hry Hany Burešové.

K herectví se dostal tak trochu náhodou. Dětství prožil v Novém Strašecí nedaleko Kladna, za něž hrál až do zranění v dorosteneckém věku fotbal. Až dramatický kroužek na gymnáziu ho přivedl ke studiu herectví na Janáčkově akademii múzických umění. 

„Mám zatím sice za sebou krátkou hereckou kariéru, ale myslím, že už jsem toho hrál opravdu hodně a čuchl k mnoha charakterům. Teď je období hajzlíků. A je krásné. Předtím to byli zase vychytralí sluhové. Ale hrál jsem i d’Artagnana,“ svěřil herec iDnes.cz.

„Přichází to v blocích a já se fakt ničemu nebráním. Jen nemám rád rezonéry, takové ty moliérovské a shakespearovské postavy, co chodí po jevišti a říkají pravdu nebo zastávají obecně platné morální postoje,“ dodal Isteník.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:50 22. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  178
 • Cože
  19
 • Haha
  14
 • Tvl
  13
 • Sladký
  10
 • Trapas
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat