jít naiDNES.cz

Do politiky už NIKDY? Horáček obrátil a už pošilhává po křesle v Senátu

Publicista, textař, budoucí kunsthistorik Michal Horáček (67) se po neúspěchu v prezidentských volbách zařekl, že už s politikou končí, a místo toho se přihlásil na školu, kam ho přijali. To je mu ale zjevně málo. Pnutí ovlivňovat věci veřejné ho neopustilo, evidentně je to silnější než on, a tak oznámil, že do voleb zase možná půjde.

„Mám různé nabídky. Měl jsem je po prezidentské volbě a teď je jich ještě víc. Aktuálně ale uvažuju spíš o latině, kterou se musím přes prázdniny naučit, abych udělal tu školu,“ svěřil Emmě Smetana v DVTV Michal Horáček, který Expresu před pár měsíci tvrdil, že politika je pro něj už uzavřená kapitola a že se chce věnovat jiným věcem.

„Nechtěl bych kandidovat za nějakou stranu a nechtěl bych kandidovat v Praze, ale vybojovat nějaký místo pro lidi smýšlející prozápadně, chtěl bych udělat něco pro kulturu,“ nechal se slyšet.

„Budu na tu kandidaturu myslet, zatím neříkám ano ani ne, je to ještě daleko. Nemám jasný plán,“ mlžil Horáček, který se ne a ne vzdát lákavé představy, že se stane politickým činitelem. 

„Když neuspěju ve škole, půjdu do politiky,“ vtipkoval v závěru rozhovoru známý textař, který studium bere opravdu vážně. 

„Nedávno jsem absolvoval náročné přijímací zkoušky na obor Dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Bylo nás tam dvě stě, a berou jen pětadvacet lidí. Bylo to náročné a já se mnohem intenzivněji než kdy předtím věnoval v rámci příprav světu umění,“ prozradil Právu začátkem června.

Tak uvidíme...

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat