jít naiDNES.cz

Máme na víc! Kdo spěchal na premiéru protizemanovského dokumentu o Horáčkovi?

Neúspěšný kandidát na prezidenta Michal Horáček (66) se dočkal! V pražském kině Lucerna měl slavnostní premiéru dokument Robina Kvapila „Máme na víc“, který diváky zavede do zákulisí prezidentské kampaně. Známého producenta a textaře přišla podpořit celá řada známých tváří.

„Je to dokument, který jsem neplatil, vůbec jsem do něj nemluvil. Dal jsem kameramanovi volnou ruku. Já bych ten film udělal úplně jinak. Protože třeba z těch debat tam není skoro nic. Ale dopředu jsem souhlasil, tak teď nemůžu nic říkat,“ řekl Expresu Michal Horáček, kterého do Lucerny přišla podpořit manželka Michaela Hořejší s dcerou.

„Je to svým způsobem unikát. Úplnou otevřenost dokumentu teď oceňují hlavně v zahraničí, co se reakcí v Česku týče, to ještě uvidíme,“ nechal se slyšet s tím, že podruhé už do boje o Hrad nevstoupí.

„Myslím, že ne. Dal jsem do toho všechno. Chodit dvakrát na trh se stejným zbožím, to není můj styl. Kdyby si někdo za pět let vzpomněl, jaká byla ta moje kampaň, a vložil její hodnoty a odkaz znovu do hry, to bych byl rád,“ přiznal Horáček, jehož přišli podpořit například profesor Pavel Pafko, zpěvák Ondřej Ruml nebo Aňa Geislerová s manželem Zdeňkem Janáčkem.

Co se aktuální hlavy státu týče, není úspěšný textař moc překvapený. „Pokračuje v tom, proti čemu jsem vystupoval. Pozornost se věnuje úplně jiným mocnostem a entitám, které nejsou naším spojencem,“ uvedl na adresu Miloše Zemana, jenž se v dokumentu mihne dokonce častěji než sám Horáček.

„Kampaň byla náročná pro mě i rodinu. Jsem nesmírně vděčný mé ženě i dceři, že to se mnou vydržely,“ dodal Horáček, kterého kromě rodiny podpořili i podnikatel a vyznavač mnohoženství Karel Janeček s partnerkou Lilií nebo senátor Marek Hilšer.

Ten na večerní premiéru dorazil i s manželkou Monikou a dcerou Sofií, která se narodila loni v srpnu. Vzít s sebou malé dítě a oddávat se s ním pozornosti přítomných fotografů se neukázalo jako nejlepší nápad. Zejména během dokumentu o sobě Sofie dávala vědět, zřejmě už měla společenských aktivit pro ten den dost, zatímco slavný tatínek se hřál na výsluní pozornosti a zájmu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:52 24. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  54
 • Super
  14
 • Haha
  11
 • Sladký
  10
 • Cože
  9
 • Tvl
  9
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Neděle 20. října 2019, svátek má Vendelín
EXPRES

jít naiDNES.cz