Pátek 23. dubna 2021, svátek má Vojtěch
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Michal David se zlobí na fanoušky, jimž se nelíbí platit sedm stovek za jeho koncert

  Chtěl potěšit své fanoušky a propojit se s nimi prostřednictvím online koncertu, dostal ale facku, kterou nečekal. Michal David je podle lidí škrt, jenž si za streamovaný koncert měl říci o nehoráznou částku 690 korun za jeden přístupový kód. On se ale hájí a říká: Prakticky rok hraju zadarmo!

  Když Michal David na 27. března plánoval online koncert, očekával od fanoušků zcela jinou reakci. Nejenže doufal, že si po mnohaměsíční pauze zase zahraje, ale navíc potěší své fanoušky. Překvapila ho ale jejich reakce. Většina z nich odmítá za jeho streamovaný koncert platit a vyčítají mu, že pro své fanoušky za poslední rok nic neudělal.

  David je všechny rychle vyvedl z omylu.

  „Píšete mi, že chci nehoráznou částku 690 korun za přístupový kód/vstupenku. Také mi píšete, co jsem udělal vůbec dobrého a jen tak pro radost lidem. Uvedu to na pravou míru a začnu tím, co jsem udělal v minulém roce,“ napsal slavný hitmaker, který začal s rekapitulací všeho, co v minulém roce udělal.

  „Zdarma jsem objel a navštívil asi dvacet domovů pro seniory, kde jsem měl vždy čtyřicetiminutové vystoupení a autogramiádu. Odvysílal jsem zdarma dva online recitály ze svého studia, které v průběhu přenosu často vypadávaly. Nadávali jste mi, že si mám najmout pořádnou techniku a zkušeného ajťáka. S kapelou Kvatro jsme odehráli loni v září celkem osm open air koncertů, které byly limitovány účastí do tisícovky diváků. Vstupné na tyto koncerty pokrylo pouze náklady na techniku, dopravu a honoráře kapely a další věci, jako je například security, zdravotní služba, hasiči, pronájem areálů atd. Já jsem zpíval opět bez nároku na honorář, abych zajistil aspoň nějaký výdělek kapele a abych také uspokojil vás, moje milé fanoušky, udělal vám radost a vyjádřil vám vděk za to, že jste. Bez vás fanoušků by totiž žádný zpěvák nebyl tím, čím je,“ popsal David a vyjádřil i k nařčením, že má „držet“ peníze za vstupenky na přeložené narozeninové koncerty v O2 aréně. Z těch ani on pochopitelně zatím nic neviděl, protože dokud se koncerty neodehrají, peníze střeží ticketingová agentura. Naopak v nich prý má sám investované nemalé peníze.

  Ačkoliv je Davidovi vyčítáno, že za stream chce 690 korun, on tvrdí, že ani tento koncert pro něj nebude ziskový. „Přístupový kód/vstupenka za 690 korun bude sloužit pro pokrytí velmi drahé a náročné techniky pro samotný přenos, realizace světelné aparatury, veškeré potřebné další techniky, honoráře techniků a kapely, pronájmu divadla a jeho technického personálu. Ani tento online koncert pro mě nebude ziskový. A pokud nějaký zisk bude, chci část věnovat na charitu potřebným,“ vzkázal hejtrům zpěvák, který nechápe, proč lidé mají problém platit zrovna jemu, když za jiné byli ochotni zaplatit mnohem vyšší částky.

  „Leoš Mareš již odvysílal tři takové streamované online přenosy a jeho přístupový kód stál 1000 korun. Kapela Kryštof také připravuje podobný typ koncertu a jejich cena bude určitě taky vyšší. Nechtěl jsem tak vysokou cenu, proto jsem navrhl 690 korun, což je spodní hranice nákladů, za které se dá takový koncert zrealizovat a odvysílat,“ říká hudebník a všem vzkazuje, že pokud se jim cena zdá vysoká, nemusí si vstupenku kupovat.

  „Chtěl jsem v této nelehké době udělat něco pro vás, moje fanoušky. Spousta z vás mi naopak psala, abych nějaký takový koncert udělal a že si jej rádi zaplatí. Ale jak vidím, tak je to asi špatně,“ dodal zklamaný Michal David.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

  Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

  Muž z Imex Group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

  Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

  Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

  Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 23. dubna 2021, svátek má Vojtěch
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz