jít naiDNES.cz

Michal David plánuje nový muzikál, Mozarta! Co by na to geniální Wolfi řekl?

Hudební skladatel se rozhodl zrealizovat muzikál Mozart. | foto: Koláž expres/profimesia

Muzikálový trh prostě jede! A proto se Michal David rozhodl v roce 2016 zrealizovat hned 2 muzikály. 11. února bude mít premiéru filmový muzikál Decibely lásky a jako druhý se známý skladatel rozhodl pro divadelní prkna vytvořit muzikál Mozart. Nevzal si přeci jen známý český hudebník moc velké sousto?

Životopisný muzikál o geniálním rakouském skladateli bude uveden s největší pravděpodobností v divadle Karlín, a to z toho důvodu velkého živého orchestru, který by se do divadla Hybernia nebo Broadway, kde David své muzikály dosud nejčastěji uváděl, nevešel.

Michal by muzikál rád umístil do hudebního divadla Karlík.

Michal by muzikál rád umístil do hudebního divadla Karlík.

Michal David se tak stane druhým producentem u nás, který se pustí do realizace muzikálu zasazeného do operního prostředí.

Půjde tak ve šlépějích Františka Janečka a jeho Fantoma Opery. Budeme se tedy muset připravit na to, že popově laděné písně budou střídat operní skladby a ne každému tak vysoko postavené tóny lahodí.

A kdo ztvární hlavní roli geniálního Wolfiho? To se můžeme jen domnívat.

Mezi nejobsazovanější herce muzikálů Michala Davida patří jednoznačně Marian Vojtko a Josef Vojtek. Ti se však pro roli bláznivého drobného skladatele, nehledě na věk, zrovna nehodí.

Josef Vojtek a Marián Vojtko jsom jedni z nejobsazovanějších muzikálových...

Josef Vojtek a Marián Vojtko jsom jedni z nejobsazovanějších muzikálových herců. Michal David s nimi velice rád spolupracuje. Budou hrát i v Mozartovi?

Jenže je tady jiný a daleko větší problém.

Michal David si vytyčil nesnadný cíl, už jen proto, že Češi jsou ochotni akceptovat jen jediného Mozarta, kterého vytvořil Čech, a tím je ten od Formana!

Amadeus od Miloše formana vzal za srdce tisíce českých diváků.

Amadeus od Miloše formana vzal za srdce tisíce českých diváků.

Ostatně Miloš Forman za něj dostal několik cen včetně třinácti nominací na Oscara a dodnes to patří mezi nejcennější filmová díla, nejen pro své propojení Amadeovy hudby a úžasného obrazu Miroslava Ondříčka.

Jestli místní publikum dokáže přijmout Mozarta od Michala Davida, diskotékového krále jednoduchých hitů, toť otázka a Michalova sázka do loterie.

My o tom však máme velké pochybnosti.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 30. května 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  25
 • Super
  15
 • Tvl
  11
 • Sladký
  9
 • Haha
  8
 • Cože
  8
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře