jít naiDNES.cz

Michal David hýká jako potrefená husa: Kritiky Decibelů označil za kulturní štváče!

Král diskohitů sice umí vydělat miliony, ale co se týče jeho filmové produkce, tam není úspěch zaručen. | foto: Herminapress

Michala Davida (55) v poslední době trápí kritika, která se na něj snesla za film Decibely lásky a muzikál Angelika. Ačkoliv byla jeho díla publikem přijata víceméně s nadšením, zpěvákovo ego utrpělo několik úderů od filmové kritiky. David takový pranýř neunesl a prohlásil, že jde štvavou a závistivou kampaň. Nepřehání to trochu?

Fotogalerie

Zpěvák Michal David bezpochyby patří k našim předním umělcům. Vždyť na jeho hit Nonstop se na diskotékách rozpálila lýtka snad každému z nás. V poslední době se mu však příliš nedaří.

Po premiéře filmu Decibely lásky, který byl velmi očekávaným, se totiž dočkal velmi ostré kritiky a nepochopení.

„Film měl v kinech výbornou návštěvnost, lidé si ho pochvalovali, média mu však nepřipravila nejlepší cestu. Řekl bych, že v tomto případě jde o štvanou kampaň,“ postěžoval si Expres.cz David, který kromě filmu představil i muzikál Angelika.

David zřejmě narážel na recenzi Mirky Spáčilové z iDNES.cz, která si do Decibelů kopla asi s největší silou. Už v titulku nazvala film - jako bizarní až k nevíře a celkový dojem následně shrnula do jedné věty: hloupoučký, bezobsažný, autorsky, režijně i herecky nedomrlý. Davidovi písně zase označila za kolovrátkovou vlezlost diskotékových dupáren s rýmovačkami.

A podobného hodnocení, jen o něco jemnějšího, se dočkal i muzikál Angelika, pro který dělal David muziku. Server Musical.cz jeho hudební pojetí dokonce definoval jako klasický romantický kýč. Diváci poté nad některými slovy v písních a přehnanou romantikou kroutili hlavou.

Michal se nicméně domnívá, že kritiky nebyly objektivní a že mu všichni závidí jeho úspěch. Přitom ale zapomíná na to, že jako profesionální muzikant a šoubyznysem ostřílený umělec musí umět přijímat obě strany slávy - tedy chválu i kritiku.

Když se bude takto stresovat nad každým hořkým komentářem, brzy nebude dělat nic jiného a pro své oponenty bude jen potrefenou husou, jenž uraženě hýká v koutě.

S trochou nadsázky by se David mohl obrátit na organizaci HateFree Culture, která má velké pochopení pro slabší a utlačované menšiny.

Tak proč mezi ně nezařadit i jednoho rozmrzelého umělce, že?

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 24. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  50
 • Trapas
  16
 • Cože
  12
 • Tvl
  10
 • Sladký
  8
 • Super
  7
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře