jít naiDNES.cz

Michal David hýká jako potrefená husa: Kritiky Decibelů označil za kulturní štváče!

Král diskohitů sice umí vydělat miliony, ale co se týče jeho filmové produkce, tam není úspěch zaručen. | foto: Herminapress

Michala Davida (55) v poslední době trápí kritika, která se na něj snesla za film Decibely lásky a muzikál Angelika. Ačkoliv byla jeho díla publikem přijata víceméně s nadšením, zpěvákovo ego utrpělo několik úderů od filmové kritiky. David takový pranýř neunesl a prohlásil, že jde štvavou a závistivou kampaň. Nepřehání to trochu?

Fotogalerie

Zpěvák Michal David bezpochyby patří k našim předním umělcům. Vždyť na jeho hit Nonstop se na diskotékách rozpálila lýtka snad každému z nás. V poslední době se mu však příliš nedaří.

Po premiéře filmu Decibely lásky, který byl velmi očekávaným, se totiž dočkal velmi ostré kritiky a nepochopení.

„Film měl v kinech výbornou návštěvnost, lidé si ho pochvalovali, média mu však nepřipravila nejlepší cestu. Řekl bych, že v tomto případě jde o štvanou kampaň,“ postěžoval si Expres.cz David, který kromě filmu představil i muzikál Angelika.

David zřejmě narážel na recenzi Mirky Spáčilové z iDNES.cz, která si do Decibelů kopla asi s největší silou. Už v titulku nazvala film - jako bizarní až k nevíře a celkový dojem následně shrnula do jedné věty: hloupoučký, bezobsažný, autorsky, režijně i herecky nedomrlý. Davidovi písně zase označila za kolovrátkovou vlezlost diskotékových dupáren s rýmovačkami.

A podobného hodnocení, jen o něco jemnějšího, se dočkal i muzikál Angelika, pro který dělal David muziku. Server Musical.cz jeho hudební pojetí dokonce definoval jako klasický romantický kýč. Diváci poté nad některými slovy v písních a přehnanou romantikou kroutili hlavou.

Michal se nicméně domnívá, že kritiky nebyly objektivní a že mu všichni závidí jeho úspěch. Přitom ale zapomíná na to, že jako profesionální muzikant a šoubyznysem ostřílený umělec musí umět přijímat obě strany slávy - tedy chválu i kritiku.

Když se bude takto stresovat nad každým hořkým komentářem, brzy nebude dělat nic jiného a pro své oponenty bude jen potrefenou husou, jenž uraženě hýká v koutě.

S trochou nadsázky by se David mohl obrátit na organizaci HateFree Culture, která má velké pochopení pro slabší a utlačované menšiny.

Tak proč mezi ně nezařadit i jednoho rozmrzelého umělce, že?

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 24. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  50
 • Trapas
  16
 • Cože
  12
 • Tvl
  10
 • Sladký
  8
 • Super
  7
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře