jít naiDNES.cz

Michaela Ochotská riskuje vlastní život. Upozornit ji musel Expres!

Michaela Ochotská zbytečně hazardovala se zdravím. | foto: Instagram Michaely Ochotské

Nesmyslný hazard se svým zdravím, ba dokonce i se životem, to na sociálních sítích předvádí bývalá moderátorka Michaela Ochotská. Ta zveřejnila snímek, na němž má nohy za jízdy v autě položené na palubní desce. Přitom jde o jednu z nejnebezpečnějších věcí, kterou může člověk ve voze udělat!

Už od dětství je nám do hlavy vtloukáno, že se za jízdy v autě musíme připoutat. Málokdo ale ví, že to nestačí. Za jízdy by nejen řidič, ale i pasažéři měli mít nohy na podlaze vozu. Rozhodně by je neměli pokládat na palubní desku!

Při nárazu totiž hrozí velmi vážná zranění, na což nedávno upozornil i příspěvek soukromé hasičské skupiny na Facebooku.

Ačkoliv je jízda s nohama na palubní desce pohodlná, následky i po mírnějším nárazu mohou být pro pasažéra fatální. A to kvůli výbuchu airbagu, který dokáže způsobit velmi vážná zranění, dokonce i smrt.

Málokdo ví, že airbagy svou schránku opouštějí rychlostí až 300 kilometrů v hodině!

„Airbag má primárně chránit hlavu a hrudník. Pokud jsou nohy položeny na palubní desce, může dojít ‚k vystřelení‘ nohou směrem vzhůru, a tedy k následnému poranění pánve či páteře,“ sdělila Aktuálně.cz Michaela Bothová z brněnské záchranné služby.

Sílu airbagu na vlastní kůži pocítila Britka Gráinne Kealy, která během nehody kvůli nohám na palubní desce přišla o většinu čelní lebeční kosti.

Airbagy vybouchly poté, co vůz jejího partnera na náledí narazil do stěny. Rychlost vozu v době nárazu byla 60 kilometrů v hodině. Kdyby měla nohy tam, kde mají být, z nehody by odešla bez tragických následků.

„Obrovská síla airbagu vystřelila má kolena, která mi zlámala všechny kosti v obličeji,“ popsala Kealy pro server iNews.co.uk. Následkem léčby jí lékaři museli odebrat i žlučník.

A právě stejnou chybu před časem udělala i Michaela Ochotská, která se s tím dokonce pochlubila na sociálních sítích, kde ji sleduje přes 50 tisíc lidí. S podivem je, že ji na fatální chybu neupozornil její aktuální partner, kriminalista Tomáš Domiter. 

„Vůbec jsem netušila, jak je to nebezpečné. Budu si dávat větší pozor. Bezpečí je samozřejmě důležitější než pohodlí,“ sdělila nám Ochotská, když jsme ji upozornili.

Ochotská ale není jedinou celebritou, která si tento nešvar oblíbila. Stejným způsobem si v autě hoví i Kim Kardashian, Conor McGregor či Selena Gomez, kteří mají pochopitelně větší vliv než Ochotská.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat