Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Druhá smrt krále popu: Dokument ukazuje Jacksona jako zhýralého pedofila. Má to smysl?

  Michael Jackson

  Michael Jackson | foto: Profimedia.cz

  Je už sice bezmála deset let po smrti, ale ani to nedokáže umlčet jeho údajné oběti, které měl sexuálně zneužívat. Popovému králi Michaelu Jacksonovi se dostalo filmové „pocty“ v podání kontroverzního dokumentárního snímku Leaving Neverland. Namísto oslav jeho výjimečného talentu ho snímek vykreslil jako pedofilního zvrhlíka, který masturboval nad malými chlapečky. Dokument otřásl celým světem, ať už jste na straně geniálního zpěváka, nebo na straně obětí.

  Říká se, že o mrtvých máme mluvit jen v dobrém. Toho se rozhodně nedrželi tvůrci skandálního dokumentu Leaving Neverland, který má být svědectvím Jacksonovy pedofilie, o níž se ještě za jeho života hojně spekulovalo.

  Dvoudílný snímek poprvé spatřil světlo světa na filmovém festivalu Sundance v Utahu a diváky podle svědků zanechal v naprostém šoku a znechucení. Dokonce sami pořadatelé měli do poslední chvíle zvažovat, zda kontroverzní dílo Dana Reeda vůbec do promítání zařadí.

  Film je postaven na svědectví dvou dnes již dospělých mužů, jimiž jsou Wade Robson a James Safechuck, které měl Jackson za svého života sexuálně zneužívat. Oba dva ve filmu detailně popisují, jak zneužívání probíhalo.

  Se Safechuckem se Jackson seznámil při natáčení reklamy na Pepsi. „Masturboval, když jsem před ním chodil jako pejsek po všech čtyřech,“ popisoval James část praktik popového krále. Později měl být dokonce vmanévrován do jakési bizarní hry na svatbu, kdy mu Jackson koupil briliantový prsten a chlapec mu před oltářem měl dát „manželský slib“. Podobné mělo být přátelství i s Robsonem, který v dokumentu též vypovídal.

  Jak se dalo předpokládat, po slavnostní premiéře se otevřela vášnivá diskuze. Není snad divák, jehož by snímek nechal chladným. Jsou tací, kteří se zpěváka zastávají, některé dokument ale přesvědčil o Jacksonově vině.

  Recenzenti zážitek popisují jako nechutný a šokující. „Už nikdy nebudete poslouchat Jacksona tak jako dřív. Možná si ho nepustíte už nikdy,“ píše se v jedné z recenzí. „Zvedal se mi žaludek, hrůza. Všichni jsme byli vedle, když jsme Jacksona v minulosti podporovali. Byl to pedofil!“ píše Mara Reinstein ze serveru Us Weekly.

  Proti snímku vystoupila také Jacksonova rodina, která dokument považuje za další zpěvákovu vraždu. „Nejsou žádné důkazy a je to postavené jen na svědectví dvou lidí!“ vyjadřují se Jacksonovi dědici.

  V souvislosti s filmem se připomněl skandální výstup zpěvákovy sestry La Toyi Jackson (62), která v roce 1993 v televizi NBC prohlásila, že jejich matka Katherine o Michaelově pedofilii věděla a nic neřekla. Měla údajně vědět o šecích, kterými Michael uplácel rodiče zneužívaných dětí.

  Byly tam ale nejméně dva šeky pro rodiče těch dětí, ty mi máma i ukázala. Byly na velkou sumu peněz a ona kvůli tomu zuřila. Velmi dobře věděla o těch dětech, které tam s ním pobývaly. Ona byla tou, co vždy říkala, že Michael, promiňte mi to slovo, je ,zatracený buze*ant. Pořád dokola říkala: ‚Nemůžu ho vystát, teplouše!‘ Ona o všem ví. A teď to popírá a to mě moc bolí,“ prohlásila na začátku devadesátých let La Toya.

  Pravdu se pravděpodobně nikdy nedozvíme.

  Ještě během Jacksonova života probíhaly soudní tahanice s rodiči, jejichž děti zpěvák údajně sexuálně zneužíval. Samozřejmě se jednalo o obrovské sumy v řádech stovek milionů, které po zpěvákovi požadovali. Po letech dal soud za pravdu Jacksonovi. I tak se ale uvádí, že právě veřejný lynč krále popu srazil na kolena a kvůli spekulacím o jeho pedofilii se stal závislým na lécích, které se mu nakonec staly osudným.

  Těžko říct, zda je dokument v něčem užitečný. Popová legenda je téměř deset let po smrti a nemůže se bránit. Jak zdůrazňuje i Jacksonova rodina, chybí důkazy a film nezohledňuje jiné svědky. Namísto toho se zaměřuje na výpovědi dvou mužů, jejichž pohnutky můžou být veřejnosti naprosto neznámé.

  Podle Jacksonových dědiců se jedná o osobní mstu, jeden z chlapců prý vypovídal na základě osobní zhrzenosti, když nedostal slibovanou roli v představení Cirque du Soleil na téma Jacksonových písniček.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:36 neděle 2. června 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   68
  • Tvl
   29
  • Super
   17
  • Cože
   14
  • Haha
   13
  • Sladký
   11