jít naiDNES.cz

Metallica proti hladu. Darovala téměř dva miliony pro české děti

Metallica zaplatila českým dětem obědy. | foto: WOMEN FOR WOMEN o.p.s

Americká metalová kapela Metallica nepřijela do Česka v rámci svého turné WorldWired Tour potěšit jen své fanoušky, ale i pomáhat. James Hetfield, Kirk Hammett, Robert Trujillo a Lars Ulrich se totiž již podruhé rozhodli podpořit projekt Obědy pro děti. Českým dětem tak darovali 25 korun z každé prodané vstupenky.

Metallica v Praze nezaujala jenom svým podáním hitu Ivana Mládka Jožin z bažin, ale i svou dobrosrdečností. Poté, co v rámci svého vyprodaného turné muzikanti rozduněli pražské Letňany, rozhodli se pomáhat a již podruhé podpořili projekt Obědy pro děti.

Českým dětem tak kapela darovala celkem 72 000 obědů za 1 799 816 korun, z každé prodané vstupenky šlo 25 korun na školní oběd.

Minulý rok darovala Metallica celkem 19 000 obědů v hodnotě 475 000 korun. Letos byla částka téměř čtyřnásobná!

„Díky Metallice podpoříme dalších 360 potřebných dětí po celý školní rok, což znamená 72 000 obědů,“ komentuje s obrovskou vděčností Jana Skopová, manažerka charitativních projektů Women for Women.

Jako poděkování kapela obdržela speciální dárky, které pro ně připravila agentura Comtech Can v rámci pro bono spolupráce.

„Členové kapely Metallica od nás jako ocenění obdrželi keramický talíř symbolizující platinovou desku za 19 000 darovaných obědů školákům v loňském roce a dále retro kazeťák v obědovometalovém stylu se speciálním singlem Nothing Else Matters nahraným na tácy, talíře, skleničky a příbory. V závěru singlu nechybělo ani poděkování zástupkyně dětí v angličtině. Členové kapely byli při předání šeku velmi přátelští a vřelí. Velmi se zajímali o projekt a měli obrovskou radost, že i díky jejich pomoci budou moci děti sdílet společný čas u školního oběda,“ sdělila s dojetím Ivana Tykač, ředitelka Women for Women, která s kolegyněmi osobně přebírala šek od kapely za projekt Obědy pro děti.

Metallica tak pomohla zaplatit obědy až pro 360 dětí.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat