jít naiDNES.cz

Meky Žbirka má nový klip. Zlanařil i Jiřího Suchého!

JIří Suchý si zahrál v klipu Mekyho Žbirky. | foto: Jan Burkert

Meky Žbirka je v kurzu a také v jednom kole. Nejenže před několika dny získal svého prvního Anděla, nyní vydává i klip ke svému singlu „Každý chce byť naj“. Ten nejenže připomíná Formanův Konkurs, ale jelikož se natáčel v legendárním divadle Semafor, zahrál si v něm sám Jiří Suchý!

Zpěvák Meky Žbirka má sice před sebou velmi náročný pracovní rok, to ale neznamená, že by měl v plánu se jakkoliv šetřit. Přestože aktivně pracuje na přípravách svého prosincového koncertu v pražské O2 aréně, našel si ale i tak čas na natočení nového videoklipu.

Videoklip k hitu Každý chce byť naj z jeho oceněného Double Alba připomíná dobu slavného Semaforu a kultovní film Miloše Formana Konkurs, který měl premiéru před pětapadesáti lety.

Stejně jako film i klip v režii Davida Žbirky se natáčel v prostorách divadla a podobně jako ve filmu i v klipu se objeví nejznámější osobnost této scény, a to pan Jiří Suchý.

„Jsem velmi rád, že se takto neplánovaně v klipu spojil film, který mám rád, s divadlem, jež v historii československé hudby tolik znamenalo. Tehdy se hudebně nadaní jedinci hledali pomocí konkurzu, dnes k tomu máme talentové soutěže. Jen jedno se nezměnilo, každý chce dokázat, že je ten nej. Potěšilo mě, že se David rozhodl klip takto zpracovat a také že jsem v něm nemusel hrát hlavní roli,“ říká Miro Žbirka.

Toho nejvíc potěšilo, že si na něj Jiří Suchý udělal čas. „To, že si pan Suchý našel čas, přijal úlohu v našem klipu a umožnil nám natáčet přímo u něj v divadle, je pro mě velká čest,“ svěřil se Žbirka, který se tak znovu může soustředit na své tři velké koncerty s podtitulem 40 let na scéně. Jeden se symbolicky uskuteční v Londýně, druhý v Praze a třetí v Bratislavě.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:16 9. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  7
 • Sladký
  6
 • Haha
  5
 • Cože
  5
 • Trapas
  5
 • Tvl
  5
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře