Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Meky Žbirka a Katarína Knechtová mají společný duet, velel jim jeho syn

  Své dvojalbum ve slovenštině a angličtině vydá Meky Žbirka sice až 5. října, již nyní se ale jeho fanoušci mohou těšit z videoklipu k písni Skúška snov. Na své si přijdou ale i obdivovatelé krásné a talentované Kataríny Knechtové. Právě s ní duet z pera textaře Kamila Peteraje Žbirka nazpíval.

  Mekyho Žbirku čeká velmi náročný pracovní podzim. Kromě toho, že 5. října vydává dlouho očekávaní dvojalbum, tak k jeho vydání chystá speciální čtyři klubové koncerty v Bratislavě, Praze, Hradci Králové a Brně. Než se ale jeho fanoušci budou moct dočkat Žbirky naživo, mohou se nyní těšit z videoklipu k písni Skúška snov, který nazpíval s Katarínou Knechtovou.

  „S Katkou jsme kamarádi a vždy ji rád potkávám například na festivalech. Účinkovali jsme spolu několikrát v různých pořadech a jednou si se mnou vystřihla i Baladu o poľných vtákoch v televizi, ale žádnou společnou píseň ještě nemáme. Zdálo se mi, že by tahle skladba mohla být duet, a přemýšlel jsem, kdo by ji mohl se mnou zpívat,“ svěřil se Žbirka, který vysvětlil, proč se rozhodl pro duet oslovit právě Knechtovou.

  „Katka zpívá bez manýrů a líbí se mi, jak frázuje. Já to vždycky hned slyším a věděl jsem, že to bude fungovat. Musím říct, že mám na zpěvačky ucho, bude to znít neskromně, vlastně jsem se v minulosti nikdy nespletl. Také jsem oslovil textaře Kamila Peteraje, který mi napsal hity jako Biely kvet a Atlantída, ale i duet Čo bolí, to přebolí. Už věděl, že bude text psát i pro Katku, a tak vznikla Skúška snov,“ prozradil Meky.

  Ten opět svěřil režisérské žezlo svému synovi Davidovi, který svého otce na place vůbec nešetřil. „Klip k duetu Skúška snov je jiný v tom, že je točený na jeden záběr, na nádherné louce u Petrova. Je na principu zrychlování a zpomalování, což vyžadovalo docela fyzičku. Byli jsme závislí jednak na počasí, protože nesmělo být ani moc slunce, ani liják, a také na tom, aby ten jeden záběr vyšel, jak potřebujeme, a nemuselo se nic stříhat. To se doufám také podařilo a ještě jsme se s Katkou docela zasmáli,“ popsal zpěvák, jenž musel vydržet, že mu během natáčení šéfoval jeho vlastní syn, který před časem dokončil filmovou školu v Londýně.

  „Když na mě na louce křičel tati, rychleji, přidej, zastav, zpomal, otoč se, tak jsem se docela zapotil, ale na záběrech to není naštěstí vidět. Katka to zvládala s úsměvem, i když jí prý jednou ruplo v koleně, ale nebylo to nic vážného. Dost jsme si to užívali, bylo krásné počasí, i nebe nám dělalo kulisu, jakou nevymyslíš,“ nemohl si vynachválit Žbirka, který na svém Double Albu, z něhož je i zmíněný duet, pracoval přes rok.

  Zajímavé je, že album vyjde jenom dva dny před 30. výročím jeho svatby s manželkou Kateřinou, pro kterou před lety napsal hit Katka. Symboliku v tom ale hledat nemáme. „Termín určilo vydavatelství, takže je to náhoda, ale jelikož jsme na něm pracovali oba, tak si ho dáváme s ženou k výročí. A musím přiznat, že je to pořádně drahý dárek,“ říká Meky.

  Další náhoda tomu chtěla, že jeho miniturné začne v Bratislavě jenom den po jeho narozeninách. „V klubu Babylon v Bratislavě měli volno zrovna v ten den. Těším se ale na oslavu s fanoušky, takže se den před koncertem budu muset šetřit, aby vůbec proběhl,“ směje se zpěvák, který je rád, že před svým pražským koncertem v Lucerna Music Baru bude mít několik dní volna. 

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 19:37 středa 30. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

  • Super
   14
  • Sladký
   12
  • Haha
   11
  • Trapas
   11
  • Cože
   9
  • Tvl
   5
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela

  jít naiDNES.cz