Neděle 25. října 2020, svátek má Beáta
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Vévodkyně Fracek: Meghan se začíná chovat velmi trapně, lidé se na ni zlobí právem

  Meghan Markle začínají lidé nemít rádi. To není dobré znamení pro „firmu“. | foto: Profimedia.cz

  Prvotní nadšení ohledně manželky prince Harryho (34), zdá se, velice rychle opadá. Meghan Markle (37), která se tvářila jako světice, jež chce zapadnout co nejlépe do „firmy“, jak se britské královské rodině přezdívá, začíná mít nemalý problém. Začíná totiž vadit lidem, což je něco, co „firma“ rozhodně nepotřebuje, určitě ne poté, kdy jsou členové rodiny na absolutním vrcholu oblíbenosti po všech skandálech z let devadesátých. Ale „vévodkyně Fracek“ si tomu jde naproti sama, naposledy svým velmi trapným chováním na Wimbledonu.

  Přijít na největší tenisový svátek je pro členy královské rodiny tak trochu povinnost, i když nikdo je do toho nemusí nutit, jelikož fandit bílému sportu patří k bontonu.

  Každý rok jsme tak zvyklí vídat v hledišti prince, princezny, vévody, vévodkyně i samotnou královnu. Ti nejenže splní svou společenskou povinnost, ale svým fanděním se vlastně sbližují i s poddanými, kteří pak mají pocit, že jsou „všichni jedna rodina“.

  Tedy alespoň to takto platilo a byli s tím všichni srozuměni. Do té doby, než se včera na Wimbledonu zjevila vévodkyně ze Sussexu a přes noc se stala nejkritizovanější osobou internetu i britských (nejen) společenských médií, například politický deník The Telegraph jí věnoval ještě v noci hlavní on-line článek.

  Co provedla? Přišla do VIP lóže a zakázala, aby si ji fanoušci fotili, protože je tam „soukromě“, přestože se vše vysílalo samozřejmě v televizi.

  Co je za problém? Meghan je členka královské rodiny, je to manželka syna následníka trůnu užívající oficiální titul Její královská Výsost vévodkyně ze Sussexu, žije z veřejných peněz daňových poplatníků a bydlí ve veřejném sídle, které jí a princi Harrymu bylo darováno k užívání.

  Má sloužit, ale je čím dál více panovačná

  Meghan Markle je jednoduše řečeno služka pro obyvatele Británie. Není to žádná urážka, i když to tak zní, královna Alžběta to chápe již šedesát let, Meghan má problém rozlišit, co je služba veřejnosti a co jsou její manýry. Členové královské rodiny jsou apolitické osoby a jejich životním posláním je reprezentovat zemi a kooperovat se svými poddanými, být tu pro ně, věnovat se charitě a záslužným veřejným věcem.

  Nikoliv být si soukromou osobou v případě, že užívá veřejných výhod. Pakliže Meghan půjde do práce a bude si vydělávat na pronájem Frogmore House a bude si kupovat v obchodě potraviny za svoje peníze a na Wimbledon si pořídí lístek ze své vlastní výplaty, pak se tu můžeme bavit o soukromé osobě, kterou si nebudeme moct fotit.

  Vévodkyně si ale plete královský život s tím hollywoodským. Její nákladné rozmary jako večírek pro miminko za miliony liber včetně cesty luxusním tryskáčem, její nákladné róby a kostýmy, které nevynese dvakrát, její veřejné cesty s manželem, kde se chová jako na líbánkách, a naposledy její tajnosti ohledně křtu syna Archieho...

  Nechtěla prozradit nic o této události, přičemž britská média jsou s královskou rodinou v souladu, a kdykoliv je takováto zásadní událost, vycházejí si obě strany vstříc. Najednou to neplatilo a není pravda, že vévodkyně má právo na soukromí.

  Nemá, a to z důvodů výše popsaných, a to ani v případě, že syn Archie nedostal žádný oficiální titul na přání rodičů. Není divu, že rozladění editoři britských novin nejdou Meghan na ruku, ale vévodkyně se už zajídá i diskutujícím.

  Harry, cos to provedl?

  A to i těm, kteří se zběžně jinak věnují hlavně nestabilní politické situaci a blížícímu se brexitu. Zpovykané chování Meghan hodnotí nejen komentátoři novin jako Piers Morgan, ale i běžní čtenáři, kterým jednoduše spadla brada z toho, že členka královské rodiny si z jejich peněz užívá života a na největší tenisový svátek přišla s ochrankou a zákazem ji fotit.

  V momentě, kdy zápas se Serenou Williams, a tedy i vhledy do hlediště, přenáší všechny televize světa, takže ji stejně všichni viděli.

  Britská veřejnost je zvyklá na jiný přístup, je zvyklá na dlouholeté služby královny, je zvyklá na přístup prince Charlese a princezny Anny, kteří se věnují svým projektům, je zvyklá na nejpracovitější členku rodiny Sophii, hraběnku z Wessexu, je zvyklá na to, že oba mladí princové budovali svou kariéru, jeden u vojska a druhý u záchranné služby, Catherine jako vystudovaná historička umění může pracovat třeba v galerii, tedy všichni umí, dá se říct, civilní povolání a uměli by se uživit i v případě krize, zatímco Meghan byla béčková herečka a jako členka královské rodiny se tomuto povolání dál věnovat nemůže.

  Harry, co jsi to provedl? zní nejčastější nářky v diskuzích pod články o Meghanině chování na Wimbledonu. Zdá se, že vystřízlivění ze svatby s dívkou, jejíž rodina už před sňatkem dělala mediální peklo, přišlo dříve, než kdokoliv čekal, ale tentokrát to nejde svádět na přísné a upjaté členy „firmy“, jako se to dalo udělat v případě princezny Diany v letech devadesátých, kdy nejsnadnější bylo ukázat prstem na královnu.

  Co se týče Meghan, tady se evidentně jedná o naprosté nepochopení situace, které může pro nejoblíbenějšího člena královské rodiny, prince Harryho, skončit velkým mrzením. Jak moc dokáže silný odpor veřejnosti zahýbat s royalistickým smýšlením, jsme už byli svědky během týdne po smrti Harryho matky.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 12:38 středa 6. listopadu 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   104
  • Super
   85
  • Haha
   57
  • Tvl
   33
  • Cože
   29
  • Sladký
   25

  Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

  Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

  Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

  Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

  Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

  Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 25. října 2020, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz