Úterý 15. června 2021, svátek má Vít
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Meghan vydává knihu o vztahu dítěte s otcem. Sama jsi toho svého zavrhla, píší kritici

  Meghan Markle napíše knihu o vztahu dítěte s otcem. Toho svého přitom zavrhla. | foto: koláž Expresu

  Meghan Markle se brzy stane spisovatelkou, 8. června vyjde její dětská knížka The Bench (Lavička). Ta bude inspirována manželem princem Harrym a synem Archiem a půjde o příběh vztahu otce se synem, přičemž Meghan prý doufá, že bude rezonovat v každé rodině. Zatím ale její knižní debut rezonuje spíše mezi kritiky či královskými experty. „Jak může kázat o vztazích mezi otcem a dítětem, když se zřekla svého vlastního táty a vztah manžela s jeho otcem zničila?“ ptá se moderátor Piers Morgan.

  Knížka Meghan Markle bude určena pro děti ve věku od tří do sedmi let. Vyjde také v audioverzi. Manželka prince Harryho prý vychází z básně, kterou napsala ke Dni otců měsíc po narození syna Archieho. Bývalá herečka navíc knihu vydává pod titulem vévodkyně ze Sussexu, nikoliv pod svým civilním jménem, takže opět zneužívá výsad „strašlivé“ královské rodiny.

  Kniha bude doplněna ilustracemi Christiana Robinsona, které Meghaninými slovy zachycují teplo, radost a pohodlí vztahu mezi otci a syny.

  „Debut vévodkyně ze Sussexu dojemně zachycuje vyvíjející se vztah mezi otci a syny a připomíná nám mnoho způsobů, jak se v moderní rodině láska vyjadřuje,“ uvádí nakladatelství Penguin Random House.

  Jenže právě na tom něco nehraje kritikům Meghan Markle.

  Jak může zrovna Meghan předávat dětem postřehy o vztahu dítěte s otcem, když ona sama zavrhla svého otce Thomase a zarputile ignoruje jeho výzvy o napravení vztahu? K tomu ještě podle mnohých právě ona přispěla k odloučení svého manžela Harryho od jeho otce Charlese.

  „Je to divné téma. Meghan se pouští na tenký led,“ volila ještě diplomatická slova autorka královských životopisů Penny Junor pro The Sun.

  Malá Meghan s tátou Thomasem

  Malá Meghan s tátou Thomasem

  O poznání ostřejší byl ovšem britský moderátor Piers Morgan, na něhož Meghan dokonce po odvysílání rozhovoru u Oprah podala stížnost za to, že o ní mluvil jako o lhářce.

  „Průvodce diplomacií od Donalda Trumpa? Umění chránit své soukromí od sester Kardashianových? Jak si udržet manželství od Billa a Melindy Gatesových? Všichni by byli dobrými uchazeči, nebýt oznámení, že Meghan Markle napsala knihu o velmi zvláštním poutu mezi otcem a dítětem,“ vysmál se Morgan Meghan ve svém sloupku pro Mail Online.

  Svůj komentář pojmenoval: „Jak k čertu může Meghan ‚nenávidím královský život, ale říkejte mi vévodkyně‘ Markle kázat o vztazích mezi otcem a dítětem, když se vlastního táty zřekla a vztah manžela s jeho tátou zničila?“

  Modelka tvrdí, že se ve skutečnosti Morganovi xxl ženy líbí, jen to nechce...

  Piers Morgan

  Morgana prý obzvláště dopálily líbivé poutáky, že bude příběh rezonovat v každé rodině a bude hřát u srdce.

  „Zajímalo by mě, jak moc tyto dojemné nálady rezonují s její vlastní rodinou nebo manželovou. Abychom totiž nezapomněli, nemilosrdně se zřekla svého otce Thomase a odmítá s ním mít cokoliv společného navzdory tomu, že teď žijí asi sedmdesát mil od sebe. Také se údajně zřekla všech ostatních příbuzných, nikdo z nich nebyl pozván na svatbu,“ píše Morgan.

  Právě svatba byla důvodem rozpadu Meghanina vztahu s otcem. Thomas Markle krátce před velkolepou událostí utrpěl infarkt a lékaři mu dlouhou cestu do Británie zakázali.

  Podle jeho slov na to dcera s nastávajícím zetěm vůbec nebrali ohled a po telefonu se k němu chovali hrubě. Pak podle Marklea přestala Meghan komunikovat. 

  Později dokonce zažalovala vydavatelství listu The Sun, jemuž Thomas předal soukromou korespondenci s dcerou.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

  Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

  Upřímnost fotbalové antihvězdy. Souček o tetování, rasismu i vyjídání ledničky

  Premium Říká o sobě, že je obyčejný kluk z Brodu. Přitom si ho už stihla zamilovat fotbalová Anglie a Česko na něj spoléhá: na...

  O antikoncepci už není takový zájem. Párový sex upadá, míní gynekolog

  Premium „Všichni strašili, že bude upadat mravnost a ženy budou mít z dlouhodobého užívání pilulek zhoubná onemocnění jater....

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 15. června 2021, svátek má Vít
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz