jít naiDNES.cz

Svatba desetiletí: V čem bude jiná oproti sňatku Kate a Williama?

Svatba prince Harryho (33) a Meghan Markle (36) se neodvratně blíží a bude vypadat úplně jinak než svatba prince Williama s Kate Middleton. Podle všeho bude svatba v mnohém lidovější, což vychází nejen z osobností Meghan a Harryho, ale také z faktu, že princ Harry je až šestý v nástupnické linii.

Sen se stal skutečností a královský potomek Harry si v sobotu 19. května vezme za ženu rozvedenou americkou herečku z Kravaťáků Meghan Markle. Tím, že se s princem Harrym až tolik nepočítá coby s následníkem trůnu, neboť je až šestý v pořadí, svatba bude více společenskou než politickou událostí, jako tomu bylo v případě Kate s Willliamem. Svatby se tak nezúčastní politici a světoví vůdci a událost se více ponese v uvolněnějším duchu.

Méně formální atmosféra se projeví například i v tom, že princ Harry a Meghan Markle nechtějí být jen v kočáře, ale rádi by také vystoupili a pozdravili se s fanoušky, což by mohlo být pro ochranku náročné, nicméně lid za to pár bude milovat.

Poněkud záhadný je výběr data svatby, jež připadá na sobotu 19. května, tedy na víkend.

Princ William s Kate Middleton se brali v pátek, kdy byl vyhlášen státní svátek, a královna Alžběta se vdávala ve čtvrtek. Víkendový termín pro královskou svatbu není vůbec běžný, a aby toho nebylo málo, 19. května se na stadionu ve Wembley koná finále FA Cupu, což je nejsledovanější sportovní událost, na níž nesmí chybět princ William. Ten je prezidentem anglické fotbalové asociace a zároveň bratrovým svatebním svědkem. Nicméně finále bude probíhat v podvečer, zatímco svatba je ohlášena na pravé poledne tamního času.

Meghan Markle s princem Harrym budou oddáni v kapli sv. Jiří ve Windsoru, kde je asi osm set míst, což je oproti svatbě Kate a Williama podstatně komornější. Ti byli sezdáni ve Westminsterském opatství, kde je kolem dvou tisíc míst.

Ačkoliv by se tak mohlo zdát, že obřadu Meghan a Harryho bude přihlížet mnohem méně lidí, nebude to zřejmě pravda. Na svatbu totiž i díky nevěstě Meghan, hollywoodské herečce, upíná zraky celý svět.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:34 13. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  14
 • Tvl
  12
 • Trapas
  8
 • Sladký
  8
 • Cože
  7
 • Haha
  6
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře