Pondělí 30. března 2020, svátek má Arnošt
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Harry s Meghan fňukají, že královna není fér. Drzý rýpanec do princezen je k smíchu!

  Už nejsou „Sussex Royal“ a snášejí to velice těžce. To je z prohlášení Harryho a Meghan na jejich oficiálních stránkách evidentní. Hned dvakrát se v něm otřeli do královské rodiny a podprahově naznačili, že není fér, když oni nemohou pracovat a zároveň být členy „firmy“, zatímco jiní mohou. Naráželi tím na Harryho sestřenice Beatrice a Eugenii, které jsou princeznami rodem (stejně jako Harry je princ rodem), nikoliv jako Meghan přísavkami, které si na královské rodině nahnaly slávu a bohatství, aby pak utekly i s princem v náručí.

  Konec v královské rodině si zjevně představovali jinak. Princ Harry s vévodkyní Meghan chtěli být i nadále „royal“, jen s méně povinnostmi, zato s pohodovým životem v Malibu. 

  Jenže královna Alžběta práskla do stolu a dala jasně najevo, že konec je zkrátka konec. A to se páru ze Sussexu vůbec nelíbí.

  Hořkost byla cítit z jejich pátečního rozsáhlého vyjádření, v němž naznačili, že ačkoliv jsou připraveni od značky Sussex Royal ustoupit, královna podle nich o něčem takovém nerozhoduje.

  „Královna ani vláda nevlastní slovo royal (královský, pozn. red). Ani ve Velké Británii, ani jinde na světě,“ vzkázali.

  A nešlo zdaleka o poslední věc. Meghan s Harrym dali také najevo, že se jim nelíbí údajný dvojí metr, který je v rámci rodiny uplatňován.

  „Zatímco existuje precedens pro ostatní členy královské rodiny, že si zaměstnání mimo instituci hledat mohou, pro vévodu a vévodkyni ze Sussexu bylo zavedeno dvanáctiměsíční přechodné období,“ naříkají.

  Princezna Beatrice Princezna Eugenie

  Princezna Beatrice

  Je zcela evidentní, na koho je tato poznámka mířena. Princezny Beatrice a Eugenie, Harryho sestřenice a dcery prince Andrewa, tedy Alžbětiny vnučky, mají obě svou vlastní práci v soukromém sektoru na plný úvazek.

  Beatrice je viceprezidentkou partnerských vztahů a strategie v americké softwarové společnosti Afinity, takže cestuje mezi New Yorkem a Londýnem, Eugenie je pro změnu ředitelkou londýnské galerie Hauser & Wirth.

  Zároveň ale částečně slouží královně a používají titul HRH (Její královská Výsost). To zjevně Harrymu a Meghan přijde vzhledem k jejich aktuální situaci nefér, jenže tak trochu pláčou na špatném hrobě.

  Princezna Beatrice Princezna Eugenie

  Princezna Eugenie s otcem Andrewem

  Zaprvé obě princezny nejsou staršími členy královské rodiny, v linii následníků trůnu jsou až na devátém a desátém místě, což je oproti Harrymu a Meghan podstatný rozdíl.

  Od roku 2011 dokonce ani nemají nepřetržitou soukromou ochranku složenou ze členů Scotland Yardu. Ta je hlídá pouze na oficiálních akcích pořádaných královnou.

  Zadruhé Beatrice i Eugenie jsou stejně jako princ Harry princezny rodem a větší tolerance ze strany královny je v jejich případě naprosto normální a v pořádku.

  Normální by to ale rozhodně nebylo právě u Meghan, která se do historie britské monarchie zapsala jako přísavka: V roce 2017 začala chodit s princem, v roce 2018 si nechala z kapes daňových poplatníků vystrojit královskou svatbu a v roce 2019 už naplánovala úprk od rodiny, po němž by se ale dále tuze ráda nechala opečovávat se všemi výhodami a zneužívala slovo „royal“.

  Královna tak nakonec z celé aféry „megxit“ vyšla sobě vlastním elegantním stylem. Definitivní odchod Harryho a Meghan nastane počátkem dubna, do té doby je čeká ještě pár povinností vůči královně, pak se už budou moci naplno věnovat dabování animovaných filmů či třeba propůjčování svých obličejů firmám financujícím ropný průmysl.

  Fotogalerie

  Premium

  Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

  Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

  Premium

  INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

  Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

  Premium

  Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

  V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 30. března 2020, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz