Neděle 23. února 2020, svátek má Svatopluk
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Nejste vítáni! Kanadský web natřel Harryho a Meghan, bouří se i lidé

  Kanadský premiér Trudeau chtěl vítat Harryho a Meghan s otevřenou náručí, ale dostal přes prsty. Vítáni tu nejsou, hřímají lidé. | foto: Profimedia, koláž ExpresuProfimedia.cz

  Napůl mají trávit čas v Kanadě, jenže královská rodina je dotovat nehodlá. A tak přisluhovačsky nabídl pomoc dobrý přítel a kanadský premiér Justin Trudeau. Odpálil tím ovšem lavinu, lidé zuří při představě, že by snad nákladný život Harryho a Meghan měli platit oni ze svých daní. A s hodně ostrým článkem přišel i kanadský server The Globe and Mail.

  S rodinou si vyjednali přechodné období, takže se sice od královské rodiny odpojí, ale zase ne tak moc. Čas budou Harry s Meghan trávit zčásti v Británii a zčásti v Kanadě, neznámou ale zůstává financování jejich nákladného života.

  Zbytku „firmy“ se totiž nelíbí, že se vévoda a vévodkyně ze Sussexu zbavují královských povinností, ale zároveň by rádi využívali například mimořádně drahou ochranku. S nabídkou řešení proto přispěchal kanadský premiér a dobrý kamarád Meghan a Harryho Justin Trudeau.

  Ten, celý rozjařený, nabídl dvojici, že se o ně a jejich synka Archieho Kanada postará. V médiích proběhla například zpráva, že by si obě země mohly účet za soukromou ochranku rozdělit napůl. Jenže vzápětí dostal Trudeau pořádnou facku.

  A přišla přímo od vlastního lidu. Kanaďané se začali bouřit, že nehodlají sladký život královského párečku sponzorovat z vlastních kapes.

  „Jsem Kanaďanka a mám dojem, že se mě nikdo neptal, jestli chci platit Harryho a Meghan ze svých peněz,“ napsala například v diskuzi pod článkem společenského serveru Mail Online jedna z diskutujících.

  Meghan Markle výrazně přibrala.

  Harry a Meghan

  „Cože?! Proč bychom je měli platit my, daňoví poplatníci? S tím já nesouhlasím. Oni chtějí opustit monarchii a být finančně nezávislými, tak ať začnou se svou ochrankou. Trudeau vždy vyhazuje peníze ven. Co takhle myslet na Kanaďany?“ zuří další z mnoha lidí.

  Nejste vítáni!

  Nekompromisní postoj zaujal také kanadský nejvlivnější zpravodajský server The Globe and Mail. Ten Harrymu a Meghan jasně vysvětlil, že v zemi javorových listů nejsou vítáni.

  „Kanada není domem na půli cesty pro někoho, kdo chce zmizet z Británie, ale zároveň zůstat členem královské rodiny,“ píše server v reakci na to, že by Harry s Meghan měli pendlovat mezi Kanadou a Británií, ale přitom stále zůstat součástí královské rodiny, i když ne jejími předními členy.

  „Reakce Trudeauovy vlády by měla být jednoduchá a stručná: Ne,“ dodává autor článku.

  The Globe and Mail, který tradičně monarchii podporuje, dále píše, že by Harry a Meghan byli v Kanadě vítáni, pokud by přijeli jako skutečně obyčejní a skutečně finančně nezávislí občané.

  „Kdyby to byli obyčejní lidé, staří a prostí Harry a Meghan ze Sussexu, byli by vítáni. Kanaďané mají rádi britskou monarchii a návštěvy královny i dalších členů královské rodiny tu vždy vyvolají doslova přívaly nadšení. Ale princové by sem neměli jezdit bydlet jen proto, že na druhé straně Atlantiku nevidí žádné užitečné povinnosti,“ stojí v ostrém článku.

  „Kanada vítá lidi všech vyznání, národností a ras, ale pokud jste starším členem královské rodiny, tato země se nemůže stát vaším domovem,“ zní jasný vzkaz.

  Fotogalerie

  Chtěli byste, aby se Česko ze státní pokladny podílelo na životě Harryho a Meghan, kdyby se tu rozhodli bydlet?
  Ne
  296
  Ano
  14
  Premium

  Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

  Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

  Premium

  Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

  Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

  Premium

  Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

  Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 23. února 2020, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz