jít naiDNES.cz

Meghan už má svůj královský erb! Co znamená a jak vypadají ostatní?

Meghan Markle má už svůj erb, který vyjadřuje její původ a povahu. | foto: koláž expres

Z Meghan Markle (36) se stala vévodkyně ze Sussexu a nyní už má i svůj královský erb! Erby navrhuje britské heraldické kolegium sídlící v Londýně a schvaluje je královna Alžběta. Nový erb manželky prince Harryho má symbolizovat její původ a povahu. Co znamenají jednotlivé symboly a jak vypadají erby ostatních členů rodiny?

Meghan Markle se stala oficiálním členem královské rodiny, a tak jí byl udělen také vlastní erb znázorňující její původ a povahu. Erb schválila královna Alžběta.

Štít je vyplněn modrou barvou, která představuje Tichý oceán omývající břehy Kalifornie, odkud Meghan Markle  pochází.

Erb znázorňuje původ Meghan a její povahu. Štítonoš po levé straně - lev, je...

Erb znázorňuje původ Meghan Markle a její povahu. Štítonoš po levé straně, to je lev, princ Harry.

Na modrém pozadí jsou pak dva šikmé zlaté pruhy, které značí kalifornský sluneční svit. Tři zlaté brky pak vyjadřují komunikaci a sílu slov, což také naráží na to, že Meghan je hollywoodská herečka.

Po stranách jsou pak dva štítonoši (štítonoš je nosič štítu): vpravo zpěvný pták s roztaženými křídly, vlevo lev. Lev, jak by se dalo usuzovat, představuje prince Harryho, zatímco pták zase Meghan. Pták má roztažená křídla a otevřený zobák, což poukazuje na sílu slov a komunikaci.

Na vrcholu štítu je zlatá korunka ze dvou tlapatých křížů (někdy se tlapatý kříž uvádí také jako templářský), jahodových listů a lilií. Pod štítem se nachází travnaté podloží, z něhož vyrůstá zimokvět, který roste v zahradách Kensingtonského paláce, a žlutý mák, jenž je zase typickou květinou Kalifornie.

Na ostatní erby členů královské rodiny se podívejte do galerie.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:20 23. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  29
 • Cože
  16
 • Trapas
  15
 • Tvl
  14
 • Haha
  11
 • Sladký
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat