Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Otec Meghan zoufalé prosí: Bude mi 80 a neznám svá vnoučata. Chtěl bych aspoň fotku

  Meghan a Harry v Nigérii.

  Meghan a Harry v Nigérii. | foto: Profimedia.cz

  Když byla ještě malá, měla se svým otcem skvělý vztah. Vše se zhroutilo těsně předtím, než si Meghan Markle vzala prince Harryho. Thomas Markle ji měl dovést k oltáři, jenže krátce předtím utrpěl infarkt, a tak se omluvil, což vévodkyně ze Sussexu brala jako velezradu. A od roku 2018 s ním nemluví. Markle tak dosud neviděl nejen jejího manžela, ale především obě vnoučata Archie a Lilibet. Teď vyslal zoufalý signál.

  Thomas Markle se dlouhodobě nemůže smířit s tím, že jeho dvě vnoučata ani nevědí, že existuje. V minulosti zvažoval dokonce žalobu, před soudem by ale nejspíš neměl šanci. Meghan tak alespoň několikrát skrze média poslal zoufalou prosbu. Teď se po delší době ozval znovu.

  Poprosil, že nejkrásnějším dárkem k jeho červencovým narozeninám by bylo právě shledání, či alespoň jakýkoliv kontakt s Archiem a Lilibet.

  „Nikdy jsem nebyl na oslavy narozenin, ale vím, že jediná osoba, kterou chci nejvíc slyšet, Meghan, se mnou nebude v kontaktu. Rád bych se setkal se svými vnoučaty. Ale v této fázi bych měl radost i z fotografie,“ naznačil Thomas Markle pro britský Daily Mail, že si je vědom, že osobní setkání za současné situace není úplně reálné.

  „Mají dva dědečky, kteří je chtějí vidět, z nichž jeden je anglický král. Ve svých osmdesáti letech jsem si nemyslel, že budu na stejné lodi jako král,“ dodal.

  Meghan po dění kolem svatby s otcem přerušila veškerý kontakt. Skrze média na sebe pak navzájem nepřímo útočili, ona například povolila několika přátelům, aby poskytli rozhovor v americkém společenském magazínu People.

  Thomas Markle, otec Meghan, dceru terorizuje svými výmysly.

  Výsledkem byl článek, z něhož vychází jako zničená starostlivá dcerka, která se snaží s milovaným otcem udobřit. Objevily se v něm například úryvky z dopisu, který Meghan otci po svatbě poslala.

  To se ale Markleovi nelíbilo, pasáže podle něj byly vytržené z kontextu, a tak celé znění dopisu zveřejnil. Ukázalo se, že jej ve skutečnosti Meghan obviňuje z toho, že jí zlomil srdce, je paranoidní, prezentuje smyšlené příběhy, útočí na prince Harryho a v jednom kuse lže.

  Rajčatovou si oblíbila i Meghan Markle

  Thomas pak kromě toho začal spolupracovat s britskými novináři. Když se list The Mail on Sunday s Meghan soudil, protože jej zažalovala právě kvůli článkům o vztahu s otcem, dal jejich právníkům do rukou nečekaný materiál: textové zprávy, které si s Meghan vyměnil krátce před její královskou svatbou.

  Jak již bylo zmíněno, tehdy prodělal silný infarkt, doktoři mu proto dlouhý let do Evropy zatrhli. Když ji o tom informoval, přišla mu hodně krutá odpověď obviňující jej z toho, že dceru hluboce ranil. Jeho vážný zdravotní stav Meghan ani slovem nezajímal. Marklea to prý hluboce ranilo. Dodal také, že má dojem, jako by zprávu za jeho dceru psal spíše princ Harry.

  Fotogalerie