Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Nejlepší kámošky z paláce: Proč vznikly tyto dvojice a má Meghan výhodu? Vysvětlíme

  Od dob královské svatby Meghan Markle a prince Harryho se ohledně královské rodiny řeší jen to, jak nová vévodkyně ze Sussexu zapadla do „firmy“, jak se královským členům přezdívá, a jak moc vychází či nevychází se svou švagrovou Kate či jakých neslýchaných výhod se jí dostává od samotné královny Alžběty. Fotografie z oficiálních akcí, kde se nejbližší rodina potkává, nechává volný prostor pro různé spekulace, ale je na těchto drbech něco pravdy?

  Posledním impulsem pro to, aby si společenští redaktoři nejen v Anglii naostřili svůj bleskobrk, byly fotografie z oficiální návštěvy Cheshiru, kam přijela královna Alžběta (92) s nezvyklým doprovodem – novou vévodkyní ze Sussexu, bývalou herečkou Meghan Markle (36).

  O to zajímavější tato návštěva byla v tom, že Meghan cestovala s královnou sama, bez svého manžela prince Harryho (33), který jinak zastupuje královnu během státního a oficiálního programu. Snímky, které v Cheshiru vznikly, viděli už všichni. Meghan a Alžběta se na nich spolu chichotají jako dvě holky v družině, Meghan na královnu obdivně hledí a dokonce se ptá, zda má nastoupit do svého vozu JAKO PRVNÍ!

  Neslýchaná věc! Tohle neuniklo nikomu, kdo kdy viděl královskou rodinu alespoň z rychlíku. Jak se tohle mohlo stát? Jak je možné, že rozvedená černošská Američanka, nadto manželka až druhého vnuka, tedy ne přímo následníka trůnu, má v paláci takovou protekci, která se zdá až do očí bijící? A jak k tomu přijde chudák Kate, která si musela místo ve „firmě“ vyčekat, rodí spořádaně další dědice trůnu a ještě stíhá vystupovat přímo ukázkově? Kde je nějaká spravedlnost?

  Je tam. Jen je potřeba se na tuhle fascinující rodinu podívat alespoň trochu pod mikroskopem a odhalíte, že vlastně není co odhalovat. I když se to na první pohled nezdá.

  Dvě první manželky, co prošly vstupní kontrolou

  Každého, kdo královskou rodinu sleduje, nejspíš už trklo, jaké se tam začaly tvořit podivné kamarádšofty mezi samotnými členy. Nejprve tisk okupovala skupinka William–Kate–Harry, nyní společenské deníky komentují duo královna–Meghan, ale už dlouho nám tu bují opomíjená dvojice Camilla–Kate.

  Vévodkyně z Cornwallu (70) a vévodkyně z Cambridge (36) jsou obě na první ráně, obě mají za manžely následníky trůnu, ani jedna toho ale bez svého muže moc nezmůže. Camilla se za Charlese vdala až po smrti princezny Diany a je to nejspíš tak, že kdyby Diana nezemřela, Charles a jeho celoživotní láska Camilla by nikdy nemohli být spolu. I v tom je ta symbolika, že Camilla nepoužívá titul „princezna z Walesu“, který jí sňatkem připadl, a to jednoduše proto, že se to v úctě k Dianě nehodí. Pakliže Charles usedne na trůn, Camilla se nebude titulovat jako královna matka, jelikož matkou Charlesových nástupců samozřejmě není. To Kate Middleton se po boku Williama nejspíše královnou (matkou) stane, ale co se týče postavení, jsou na tom s Camillou podobně.

  Kate je vždy v první řadě jako budoucí královna, Harry a Meghan stojí za ní, ale...!

  Ale až tak jednoduché to není. Kate a Harry se mohou za určitých okolností vzájemně přeskočit, to kdyby William vládnout nemohl. Harry převezme panovnické povinnosti za její děti.

  Na balkóně Buckinghamského paláce sice vidíte Kate zásadně v první řadě vedle královny a svého manžela Williama, ale její děti vždy budou před ní, a pokud se Williamovi něco stane, než se nejstarší princ George bude moci ujmout vlády, vladařské povinnosti za jejího syna převezme její švagr, princ Harry. Takto komplikovaná protokolární pravidla obě královské manželky, kdy jedna je pro druhou vlastně poddaná a ve stejnou chvíli jsou si zároveň rovny, samozřejmě sbližují i v tom, že jedna čekala mnoho let, aby si mohla vzít svého milovaného muže, a ta druhá musela čekat mnoho měsíců, než její přítel dostal povolení od královny na to, aby si ji směl vzít.

  Na obě jsou navíc kladeny přísné nároky a obě byly nuceny si svoje místo v rodině urvat, od počátku byly od královny přijímány vlažně. Camilla proto, že kvůli ní se rozpadlo manželství Diany a Charlese, navíc byla rozvedená, Kate proto, že nebyla urozená.

  Než došlo k zásadnímu posunu postoje královny, který právě nyní sledujeme na stránkách novin z návštěvy v Cheshiru, tyto dvě dámy se stihly ve svém osudu spojit, podpořit se a vzájemně sympatizovat se svým údělem „té prověřované“. Není proto divu, že se z nich staly přítelkyně i přes věkový rozdíl, a není to nic, co bychom si tu cucali z prstu, řeč těla je mocná hlásná trouba, jedno gesto vydá na tisíc slov.

  V tomto případě tedy mnoho vřelých gest. Pozorný divák svatby Harryho a Meghan si mohl všimnout, jak si tyto dvě vyměňují spiklenecké pohledy, a nejen tam. Jako dvě první manželky jsou nuceny být sobě po boku a holt to už tak v životě bývá, že když musíte s někým trávit čas, naučíte se toho člověka mít obyčejně lidsky rádi.

  Tyhle dvě „drbou“, kdykoliv k tomu mají příležitost. Na Kate a Camille je vidět, že si spolu rozumí.

  Když je celá rodina „venku“, často jedou obě v kočáru spolu. Nebudeme vás unavovat tím, kdo sedí podle protokolu kde a proč, jsou vlastně nuceny být si po boku a tím se vybudoval vzájemný vztah.

  Obě se mají rády, je to poznat na jejich řeči těla. Pojí je osud „prověřovaných uchazeček o sňatek“.

  Zdá se tak tedy, že pro tu třetí do party, která přibyla do „firmy“ nedávno, nezbyde mezi královskými manželkami už místo. A ještě ke všemu – kdybychom to řekli velmi hajdaláckým stylem – je Meghan vlastně jejich poddaná, Kate a Camilla budou vždycky důležitější a Meghan se jim bude muset do konce života klanět. To není zrovna ideální vstup do nové rodiny, čímž se dostáváme k tomu, proč jsou všichni paf z toho, jak ji královna velkoryse představila v Cheshiru veřejnosti na její první oficiální akci.

  Ta třetí do party, kterou učí za pochodu

  Že Meghan během svého dnu s panovnicí na Alžbětu obdivně hledí jak na svatý obrázek, to je samozřejmě v pořádku, z královny si sedají na zadek i větší kapacity, než je bývalá herečka z Kravaťáků. Její mocná autorita rozklepává kolena nejednomu státníkovi s pevným postojem, ale královna už bohužel taky ví, že tahle její mocná autorita zničila několik vztahů.

  Meghan může na královně oči nechat, rodí se tu snad nějaká „buddy love“? Ani ne, jen se nová vévodkyně učí být správnou manželkou.

  Tím prvním a opomíjeným byla její vlastní sestra Markéta, která si nesměla vzít Petera Townsenda, letce RAF, byl totiž rozveden a Alžběta v té době již byla královnou čili hlavou anglikánské církve. Tím dalším bylo manželství jejího syna Andrewa a manželky Sarah, vévody a vévodkyně z Yorku, které skončilo jen pár měsíců po zásadnějším krachu – syna Charlese a snachy Diany.

  Sarah a Diana byly obě vesměs stejné – zchudlé naivní mladé šlechtičny, které se přivdaly na základě schváleného předvýběru do královské rodiny, kde ani jedna absolutně nezvládly ten tlak a pravidla.

  Nespekulujme nyní, čí je to větší vina, pravda je, že přísnou Alžbětu, která byla vychována v režimu budoucí panovnice už od čtrnácti let, obě svou lehkomyslností a (ne)smyslem pro (ne)odpovědnost rozčilovaly.

  Podstatnější je, že z těchto příběhů, které živily celý svět po dobu 90. let, se poučila nejen samotná královna, ale i nové dívky, které se do paláce přivdávají.

  K této svatební fotografii vedla hodně útrpná cesta, bylo na ní dost bolesti.

  Aby se všechny tyto páry nakonec mohly sezdat, osud musel vykoupit jiná manželství. Některá tragicky.

  Meghan stejně jako Camilla a Kate moc dobře vědí, co Alžbětu na divokých manželkách jejích synů štvalo, a proto se tomu nyní snaží všechny vyhýbat. Alžběta se zase na oplátku snaží předejít tomu, aby si nepopudila veřejnost a neustrnula v roli kruté hlavy rodiny, která ničí citlivé ženy. Tedy to, že vzala s sebou samotnou Meghan na oficiální návštěvu, není privilegium ani protekce, je to jen obyčejná výuka.

  Čeho? Královský protokol, pravidla a chování jsou tak složitá věc, že Meghan má na něj (stejně jako měla Kate) své učitele a tajemníky. Je v zájmu Alžběty, aby se rozvodové hrůzy a následné ještě větší hrůzy z bulvárního tisku neopakovaly. A není tak nic jednoduššího než si to zařídit sama. Meghan má snahu být dobrou vévodkyní, možná se pořád ještě trochu stydí za to, co předvedla před svatbou její nevycválaná americká rodina, ale teď chce začít nový reprezentativní život.

  Jak dvě holky z družiny... Meghan a královna se chichotají na návštěvě Cheshiru.

  Je tohle nějaká protekce? Nikoliv, toto je „škola hrou“ v podání královny. Se zařazením do rodiny pomáhá královna Meghan svou praktickou výukou.

  A proč by jí s tím pomáhala samotná královna? Odpověď může být prostší, než to vypadá. Meghan je manželkou nejoblíbenějšího člena královské rodiny, tečka. Alžběta je liška podšitá a moc dobře ví, že špatný signál z její strany vůči Harrymu a jeho ženě jí může na veřejnosti uškodit. Lidé by už těžko ospravedlnili další zvěsti o tom, že opět uštvala a zničila další naivní duši.

  Což jsou ale vesměs hloupé komentáře.

  Alžběta pouze požaduje bezchybnou prezentaci na veřejnosti, v ostatních věcech je už věkem blahosklonně velkorysá, což se ukázalo i během údajného faux pas, kdy Meghan zazmatkovala u královnina vozu. Když měly obě nastoupit, nedala královně přednost, alespoň na první pohled to tak vypadá. Ale Meghan jistě není hloupá, moc dobře ví, stejně jako každý elementárně příčetný člověk, že královna má přednost VŽDY. Panovnice jí nejspíše pokynula, aby nasedla jako první, a to Meghan zmátlo, a Alžběta je zase natolik rozumná, aby nedala na sobě znát, že na veřejnosti došlo k pochybení.

  I přesto se někteří ptají, zda by se chovala takto velkoryse i k vévodkyni Kate?

  Ne, protože nemusí.

  Kate se naučila vystupovat tak dokonale, že se jí žádné zmatky stát nemohou. Vévodkyně si plně uvědomuje svou roli a stejně tak nejspíš nechce opakovat chyby svých předchůdkyň. I možná to jsou závdavky ke spekulacím, že Kate a Meghan se nemají rády. Může to být pravda?

  Nejspíš ne.

  Tato fotografie vyvolávala spekulace, Kate měla být přezíravá vůči Meghan.

  Pravda je ale taková, že jsou sice rodina, ale zároveň jsou „firma“. Kate má jiné postavení, je to matka dědiců. Taková jsou pravidla paláce.

  Je to bohužel tak, Meghan je Kate podřízená. Jinou záhadu v tom nehledejte. Doma si klidně spolu mohou dát nohy na stůl a drink, ale na veřejnosti je to jiné. Navíc jedna má velkou rodinu a druhá teprve vše před sebou. I to hraje roli.

  Obě mají jiné postavení, to je nejspíš ten jediný kámen úrazu. Na Kate leží větší odpovědnosti a kvůli ní a své teď už velké rodině ani nemá čas hledat si kamarádky, vystupuje proto spíše jako solitér, který logicky více přilnul ke Camille, neboť ji zná daleko déle než nově příchozí Meghan.

  A to je zhruba celá záhada tohoto královského povyku pro nic. Nemáte zač.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 3:52 neděle 14. října 2018. Anketa je uzavřena.

  • Super
   186
  • Sladký
   19
  • Cože
   14
  • Tvl
   14
  • Trapas
   11
  • Haha
   10
  Vybrali jsme pro vás

  Záhadnou Danu lidé označují za nový projekt Kazmy. Dle vodítek v něm půjde i o Shopaholic Adel

  Je to tady. Nový projekt, za kterým by dle mnohých mohl stát Kazma, je zřejmě tu a veřejnost se nemůže dočkat o co jde....

  Policistka sdílela nahé fotky na OnlyFans. Vyhodili jí kvůli tomu z práce, teď točí i porno

  Práce policistky jí zřejmě nevydělávala dostatek a tak se rozhodla, že si bude bokem přivydělá na OnlyFans. To se jí...

  Ruská lež je ohromná zbraň. Proč je Putin stále oblíbený, líčí reportér Karas

  Premium Býval nejdéle sloužícím zahraničním zpravodajem České televize. V Polsku, v Rusku i na Ukrajině strávil Miroslav Karas...

  Přání bank je vyslyšeno. Za předčasné splacení hypotéky si lidé připlatí

  Premium Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se změní. Banky si budou moci účtovat nejen administrativní náklady v...

  Když rameno „zmrzne“ a uvolní se za dva roky. Na vině je i stres, říká ortoped

  Premium Rameno je unikátní součást lidského těla, anatomicky i funkčně nesmírně komplikovaná. Tvoří ho propojení čtyř kloubů a...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz