jít naiDNES.cz

Nenávist, nebo mateřská? Proč Meghan chyběla na setkání s Donaldem Trumpem?

Meghan Markle podle všeho Donalda Trumpa nemusí. Tentokrát je v tom ale nevinně. Proč se nezúčastnila setkání s americkým prezidentem? | foto: Profimedia.cz

Donald Trump je ve Velké Británii, kde se mimo jiné setkal s některými členy královské rodiny. Meghan Markle (38) mezi nimi ale nebyla a spekuluje se, že se setkání s americkým prezidentem záměrně vyhnula kvůli tomu, že ji Trump měl v roce 2016 označit za sprostou. Expert na královské rody Jindřich Forejt Expresu vysvětlil, proč vévodkyně ze Sussexu skutečně chyběla.

Proslýchá se, že Meghan Markle nemá prezidenta Spojených států amerických zrovna v lásce, což má být zároveň důvod, proč se s ním nesetkala během jeho návštěvy v Británii, která právě probíhá.

V roce 2016 Meghan podporovala v prezidentských volbách Hillary Clinton. O Trumpovi naopak měla prohlásit, že je to misogyn a člověk, který rozděluje národ.

Dále měla vévodkyně, tehdy ještě „jen“ seriálová herečka, říct v rozhovoru pro The Sun, že pokud Donald Trump prezidentské volby vyhraje, ona se odstěhuje do Kanady.

Na tahle slova měl Trump reagovat slovy: „Co můžu říct? Nevěděl jsem, že je sprostá.“

Zároveň ale Meghan Markle popřál vše dobré. „Jsem si jistý, že si povede skvěle,“ uvedl americký prezident.

Tuto neděli Trump na Twitteru ale popřel, že by něco takového měl v minulosti prohlásit, a označil to za falešné zprávy vymyšlené médii.

Zeptali jsme se odborníka na královské rody Jindřicha Forejta, co si o vzniklé situaci myslí.

„Já ani nevidím důvod, proč by se setkání s Donaldem Trumpem měla účastnit. Není to nic proti zavedenému pořádku. Co se týče veřejné prezentace, své místo si Meghan Markle v královské rodině stále hledá,“ řekl Expresu Forejt.

„Je jen na královně, jaké místo vévodkyni dá,“ dodal.

V neposlední řadě je vévodkyně ze Sussexu na mateřské dovolené. Je to teprve měsíc, co se jí narodil syn Archie. V médiích se tak spekulovalo, že se setkání s Donaldem Trumpem nezúčastní právě kvůli miminku.

Na druhou stranu má ale Meghan tolik chův, že kdyby chtěla, jistě by se na chvíli uvolnit mohla.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:53 1. října 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  20
 • Haha
  19
 • Tvl
  17
 • Cože
  14
 • Super
  12
 • Sladký
  12
Premium

Konec dovolených u Mrtvého moře? Závrtů přibývá, turistům hrozí nebezpečí

Mrtvé moře vysychá a­ dává o­ tom svému okolí dost razantně vědět. Zvyšuje se počet míst, kam už lidé nesmějí. Kde byla...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře