Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Maxim Turbulenc po smrti Valiho (†53): První koncert! Smutku už bylo dost, hlásí kapela

  Maxim Turbulenc bude vystupovat i po smrti Valiho! | foto: Facebook

  Před necelými dvěma týdny českou veřejnost rozesmutnila nečekaná smrt Daniela Valiho (†53), frontmana populární kapely Maxim Turbulenc. Jeho parťáci ze skupiny nyní zvou fanoušky na první koncert po této tragické události. „Po těžké ráně která naši kapelu zasáhla jsme se rozhodli že i nadále budeme rozdávat radost,“ stojí v prohlášení kapely, která láká na své vystoupení na pražské Ladronce.

  „Nekončíme, jedeme dál, aneb sranda musí být,“ vzkazují Tomáš Báča (Timi) a Petr Novák (Ajfel) z kapely Maxim Turbulenc, která se poprvé od smrti frontmana Daniela Valiho představí 30. dubna na pražské Ladronce.

  „Po těžké ráně, která naši kapelu zasáhla, jsme se rozhodli, že i nadále budeme rozdávat radost. Daníkovo místo sice bude prázdné, ale v našich srdcích a na pódiu bude napořád. Naše vystoupení se budou odehrávat ve smyslu vzpomínek na něj. Nebojte se, budou to veselá vystoupení, protože smutku už bylo dost,“ stojí v prohlášení kapely na Facebooku.

  „Rozhodli jsme se takto, protože Dan by si to tak přál. Děkujeme za ohromnou podporu kamarádi a těšíme se na vás,“ dodávají Báča a Novák.

  Někteří fanoušci kapely se v komentářích ptali, zdali Báča a Novák neplánují časem Valiho nahradit někým novým, aby zachovali statut tříčlenné skupiny. To ale těžkotonážní umělci rázně odmítli. „Nikoho. Dan bude pořád s námi,“ vzkazují lidem.

  Daniel Vali, který kapelu v roce 1995 spoluzaložil s dnes již bývalými členy Pavlem Vohnoutem a Petrem Panochou, zemřel náhle předminulý víkend. Příčinou smrti byl zřejmě infarkt.

  Vali popíjel v oblíbené hospůdce s přáteli. Podle svědků se zničehonic sesunul k zemi. Na místo okamžitě dorazila lékařská záchranná služba. Ani přes rychlý zásah zdravotníků se jej nepodařilo oživit.

  „Bylo to v baru. Stál, zničehonic strnul, sesunul se k zemi, hodinu ho oživovali... nebyla tam pomoc žádná už. Zničehonic,“ potvrdil pro Prima Ženy hudebníkův dobrý kamarád a kolega z kapely Petr Novák, kterému fanoušci přezdívají Ajfel.

  Daniel Vali byl rozvedený, s manželkou Ivetou měl dvě děti, syna Daniela a dceru Patricii. Kapela Maxim Turbulenc nedávno na sítích oznámila, že pohřeb se odehraje za zavřenými dveřmi.

  „Jako rodina jsme se rozhodli rozloučení uskutečnit v úzkém rodinném kruhu. Budeme moc rádi za respektování našeho rozhodnutí,“ informuje kapela.

  „Nevím, co je v kruhu rodinném. Nikdo mě nepozval, ale ano, šel bych. Znám jeho bývalou ženu a děti. Býval to kamarád, než mi ublížil, tak jsem s ním zažil i to dobré. Lež a nenávist vyhrávají nad pravdou a láskou. Všechno je jinak a to od začátku celého příběhu. Nikoho to ale nezajímá a mě je ze všeho smutno. Bránit se? Koho dnes zajímá pravda? Nikoho,“ reagoval pro Expres.cz Pavel Vohnout alias Kyklop, který s Valim kapelu Maxim Turbulenc založil, ale poslední roky měli velké spory.

  Fotogalerie