jít naiDNES.cz

Došly prachy? Perry alias Chandler z Přátel prodává byt, chce za něj 800 milionů

Matthew Perry prodává své apartmá v Los Angeles. Za 800 milionů korun může být vaše. | foto: Koláž Expres.cz

Herec Matthew Perry (49), kterého proslavil hlavně sitcom Přátelé, prodává svůj epesní apartmán s perfektním výhledem na Los Angeles. Nyní může být i váš! Má to ale jeden (finanční) háček. S cenovkou 35 milionů dolarů, tedy asi 800 milionů korun, je to v současnosti nejdražší byt v nabídce v celém městě a okolí.

Už podle ceny je patrné, že nepůjde o žádnou vybydlenou pastoušku na předměstí. S užitnou plochou 835 metrů čtverečních zabírá celé jedno patro budovy na West Century Boulevardu ve čtvrti zvané Century City. Honosná a vpravdě nákladná stavba vznikla podle návrhu renomovaných architektů Robert AM Stern Architects.

Matthew Perry známý jako Chandler ze seriálu Přátelé koupil byt se čtyřmi ložnicemi před dvěma roky za 20 milionů dolarů. Tehdy dostal slevu z původně uváděné ceny 28,95 milionu. Hned nato si najal designéra LM Pagana, aby vnitřek kompletně přestavěl.

Vzhledem k tomu, že herec poslední roky o pořádnou roli nezavadil, není divu, že chce na prodeji nějaký ten milion dolarů vydělat.

Apartmán nabízí díky oválnému půdorysu pěkné výhledy na siluetu Downtownu Los Angeles, stejně jako na nedalekou zelenající se čtvrť Beverly Hills. V kuchyni jsou dvě chladničky na víno a varný ostrůvek se žulovou deskou, nechybí domácí kino ani terasy, kde si můžete vychutnat večerní sklenku vína a kochat se výhledem na osvětlené velkoměsto.

Pokud už vydáte takový peníz, nemusí vás znervózňovat ani pravidelná měsíční režie. Poplatky za úklid společných prostor a další služby vyjdou u Perryho bytu podle magazínu Forbes asi na 9 tisíc dolarů, tedy na zhruba 200 tisíc korun. 

Vlastníci jednotek za to mají k dispozici nonstop concierge, ochranku objektu, bazén, posilovnu a soukromý vinný sklípek. V případě Perryho apartmánu také čtyři parkovací místa, což se hodí, když vám přijede návštěva...

Nad Perryho bytem se nacházejí už jen dvě patra penthousu Candy Spelling, vdovy po televizním producentovi Aaronu Spellingovi. Dalšími sousedy jsou třeba Rihanna a Paula Abdul nebo David Crane, producent seriálu Přátelé.

Fotogalerie

Komentáře