jít naiDNES.cz

Matěj von Osečany a život na zámku: Kozy mu přerůstají přes hlavu!

Zámecký pán Matěj Stropnický si na svou usedlost nedávno pořídil také čtyřnohé kamarádky, a to kozy Margret a Meryl. Netrvalo dlouho a „holky“ se otrkaly, zabydlely a na zámku se chovají, jako by jim to tam patřilo. Není výjimkou, že lezou i po zdech. To Matěje přimělo k zamyšlení!

Matěj von Osečany už pár měsíců neúnavně zvelebuje zámek u Příbrami, který si s přítelem Danielem Krejčíkem pořídili. Kromě jiného se rozhodli koupit také domácí zvířata, mezi nimiž nechybí ani kozy!

Koza je lepší zvíře, než by hanlivé užití toho slova napovídalo. Ty jsi ale koza... nechápavá, pomalá, jakoby nána, nebo až blbka,“ zamýšlí se bývalý lídr Zelených.

„Přitom naopak: Jen tak něco nebaští, každý okamžik využije, aby zdrhla, i když nejde nikam konkrétně, jde si prostě po pozemku, všechno ji zajímá, nejvíc ale lidi a nové prostory, chtěly by být, Margret a Meryl, vlastně furt u nás, ale ne zas se nechat nějak familiárně drbat, chtějí být ve středu pozornosti a taky všechno sledovat,“ popisuje chování koz.

Jenže jak se zdá, kozy Meryl a Margret začínají svým páníčkům přerůstat přes hlavu a vlezou úplně všude. Dokonce se nezdráhají sápat po zdech! Teda ale! Alou zpátky do chlívku, kamzíci. Hm, tyhle kozy chtěj volnost, rovnost, bratrství... Radši se nad tím jdu zamyslet, než nás svrhnou,“ píše spokojený majitel zámku.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:27 19. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  39
 • Super
  19
 • Haha
  19
 • Tvl
  19
 • Sladký
  12
 • Cože
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat