jít naiDNES.cz

Matěj Stropnický vyhlašuje brigádu: Pojďte pracovat na můj zámek za jídlo a nocleh!

Matěj Stropnický láká dobrovolníky, kteří mu pomohou udržovat zámeckou zahradu. | foto: facebook

Sotva skončila zima, Matěj Stropnický s přítelem Danielem Krejčíkem otevřeli zámek v Osečanech pro veřejnost a vrhli se na zahradní práce. Jenže je rozdíl mezi prací na zahrádce u rodinného domku a obhospodařováním celého zámeckého parku. Toho si zřejmě všiml i bývalý lídr Strany zelených, a tak na sociálních sítích vyhlásil veřejnou brigádu.

Tomu se říká rychlost! Na konci léta koupili ruinu, teď už pořádají prohlídky pro veřejnost. Zámecký pán Matěj Stropnický zahájil sezonu a láká na prohlídku panské usedlosti v Osečanech, ve které bydlí s přítelem Danielem Krejčíkem.

„Úkol zněl vytvořit leták. Že ho dáme na rozhlednu, do hospody, do knihovny a tak,“ chlubí se novým letákem, který si vzal pod křídlo Matějův přítel, jenž v něm láká k návštěvě osečanského zámku.

Na Stropnického zámek se dnes může kdokoliv přijít podívat.

Na zámek Matěje Stropnického se dnes může kdokoliv přijít podívat.

A to přesto, že zatím se dvojici podařilo zrekonstruovat jediný pokoj, na který padly zhruba všechny peníze. Jak se holt dalo předpokládat, rekonstrukce zámku je o něco složitější...

Teď když je objekt otevřený pro veřejnost, se ještě musí odklidit „bordel“ na zámecké zahradě, což Stropnický vyřešil šalamounsky a vyhlásil brigádu pro všechny.

Matěj Stropnický láká dobrovolníky, kteří mu pomohou udržovat zámeckou zahradu!

Matěj Stropnický láká dobrovolníky, kteří mu pomohou udržovat zámeckou zahradu!

Brigáda! Kdo chce u nás pomoct s odklízením pořezaných náletů a větví z parku, unavit tělo a vyčistit hlavu, tak příští víkend, čili 12.–14. dubna je to tady! Jídlo, pití, nářadí, rukavice, noclehy zajištěno,“láká zájemce, kteří by pomohli s manuálními pracemi.

Zatímco někteří kupci zámků se doživotně zadlužují, aby památku mohli zrekonstruovat, Matěj Stropnický jde po řešeních nejmenšího odporu. Půjčka od rodinného příslušníka a manuální práce, do nichž zapojí celé příbuzenstvo a širokou veřejnost.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:13 čtvrtek 8. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  146
 • Super
  90
 • Haha
  40
 • Tvl
  21
 • Sladký
  20
 • Cože
  18
Komentáře

Mohlo by vás zajímat