jít naiDNES.cz

Stropnický von Osečany má povolení, šupu i účet: Lidé posílají tisíce i halíře

Stavební povolení je na světě a rekonstrukci nic nebrání. Zelenou mají také ti, kdo chtějí Matěji Stropnickému přispět. | foto: Koláž Expres.cz

Developeři v Praze si často stěžují na to, že od prvního razítka se na byt čeká devět let a vyřídit stavební povolení trvá celý rok. Matěj Stropnický ho měl doma za deset dní po podání žádosti. S rekonstrukcí zámku v Osečanech u Sedlčan může začít hned. Bohužel nedisponuje takovými prostředky jako developeři, a tak bude cesta ke zdárnému konci taky nějaký ten pátek trvat.

Stavební firmy s prvními mrazíky končí s venkovními pracemi a přesouvají se do interiéru, to Matěje Stropnického příliš netrápí. Je rád, že vyřízení stavebního povolení šlo hladce a on má papír na to, že zvelebování sídla má zelenou. Nadšený je i z toho, že stále objevuje věci, kterému v centru Prahy zůstávaly dlouho utajeny, protože je k životu nepotřeboval, a tudíž se o ně ani nezajímal.

„Stavba povolena! Ta roura za mnou, to není roura, to je šupa. Čeština tím slovem vyjadřuje, nejenže něco někudy někam projde, ale že my stavební dělníci, když to tam zvrhneme, máme zas dva kbelíky suti z krku, šup tam s tím, áááh,“ okomentoval Stropnický momentku, na níž stojí se stavením povolením před zámkem, kde je instalována i ona šupa.

„Mimochodem, sedlčanský stavební úřad k mému úžasu vydal souhlas s ohlášenou stavbou pilně po deseti dnech od podání, takže zákony jsou úplně v poho, stačí chtít, co se smí,“ pochválil se Stropnický.

Oproti jiným investorům má výhodu, že je díky rokům na radnici Prahy 3 znalý poměrů a potřebných náležitostí s agendou okolo přípravy stavby, ale i s žádostmi o dotaci proto nemá problém. 

V závěru svého příspěvku zmínil také transparentní účet, na který mohou poslat finanční dary ti, kdo chtějí přispět na rekonstrukci osečanského zámku. Nejsou na něm statisíce ani miliony, peníze přibývají pomalu, ale jistě.

„Díky za to, že jste se z Prahy uklidil na jih,“ zavtipkoval Jan Votoček, který poslal symbolických deset haléřů. Dolejšková Lucie ale poslala celkem pět tisíc s tím, že fandí lidem, kteří pomáhají památkám„Na zámek ke 100 letům republiky,“ vzkázala Lucie Kartoušová, která poslala 2018 korun českých.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:42 pátek 22. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  48
 • Super
  31
 • Tvl
  19
 • Cože
  15
 • Haha
  11
 • Sladký
  10
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat