jít naiDNES.cz

Exšéf Zelených, Stropnický von Osečany stahuje ušáka jako profík, Drahoš je za nemehlo

Matěj Stropnický stahuje zajíce, kterého vyhrál na mysliveckém bále. Jiří Drahoš se pere s králíkem a evidentně neví kudy kam | foto: Koláž Expres.cz

Na zámku v Osečanech na Sedlčansku nemá ani na sklonku roku nuda a zahálka šanci. Matěj Stropnický (35) se s místními zvyky a tradicemi sžívá tak rychle, že jeho bývalí kolegové z řad Zelených nestačí zírat. Poté, co na mysliveckém bále vyhrál dva zajíce, jednoho z nich sám stáhl a naporcoval. S přehledem trumfl třeba senátora Jiřího Drahoše, který si s králíkem věděl rady o poznání méně a nůž držel „jako prase kost“.

Matěj Stropnický všem, kdo o jeho záměru usadit se na vesnici, pochybovali, ukazuje, že to myslí opravdu vážně. Až se některým lidem, zvláště těm útlocitnějším, tají dech.

„Na Boží hod se u nás na vsi pořádá myslivecký ples, kamžto jsme šli, symbolicky vsadili v tombole a jako na potvoru vyhráli hned dva ušáky. A co teď s nimi, žejo,“ nechal se slyšet zámecký pán z Osečan, který si s novou situací rychle poradil.

Jeho počínání kupodivu na sociální síti nevyvolalo zděšení, ale spíše obdivné reakce. „Vypadáš mnohem přirozenější než pan profesor Drahoš s králíkem,“ tleská Stropnickému jeden z jeho přátel.

„No tak jsme druhý den zašli k sousedům, prvního nám stáhli a naporcovali oni a druhýho už pěkně sami. Maso vůbec nejím denně, ale když ho jím, mám vědět, jak se ze zvířete stane maso, a mám se i nebát to sám umět udělat, přijde mi to venkoncem poctivější,“ vysvětlil Stropnický svoje počínání, za které by ho někteří z jeho souvěrců jistě pořádně vyplísnili jako bezcitného a krvelačného řezníka.

Aby bývalý šéf Zelených jatka po mysliveckém bále trochu vyvážil, vyfotil se se svým vánočním dárkem, který dostal od svého přítele, herce Daniela Krejčíka.

„K Ježíšku jsem od Dana dostal oslíka. Pojmenovali jsme ho Platon, čímž jsme se definitivně vyrovnali s idealistickou filozofií. Až bude větší, pomůže nám odklízet z parku dřevo, je to osel tažný,“ pochvaloval si Stropnický u snímku, který je jako vystřižený z betlémského chléva.

Matěj Stropnický s přítelem při té příležitosti přidali také své přání lidem dobré vůle i všem ostatním. „Planeme a vám k Vánocům přejeme totéž,“ usmívali se hoši u stromečku ozdobeného v duchu purismu a minimalismu, tedy vůbec.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:52 29. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  31
 • Trapas
  23
 • Haha
  16
 • Cože
  14
 • Tvl
  14
 • Sladký
  12
Komentáře

Mohlo by vás zajímat