jít naiDNES.cz

Stropnický von Osečany otevřel zámek pro veřejnost, láká na nahého přítele

V koupelně, kde šlo celý rok buď svítit, nebo mít teplou vodu, nechal se slyšet Matěj Stropnický, který ve vaně zvěčnil svého přítele Daniela Krejčíka. | foto: Koláž Expres.cz

Zámecký pán Matěj Stropnický (35) se toho nebojí! Od března otevřel brány osečanského panství pro veřejnost. To ale není zdaleka všechno, co se v malé obci na Sedlčansku aktuálně děje. S přítelem Danielem Krejčíkem dali vale „koupání po selsku“, od teď se budou ráchat už jen „po pansku“.

„Poslední koupel Daniela Krejčíka v koupelně, kde šlo celý rok buď svítit, nebo mít teplou vodu,“ poznamenal Matěj Stropnický ke snímku, na němž jeho nahý přítel pózuje ve vaně za přítmí svíček. Romantika ale byla draze vykoupená a dost lidí by se bez ní obešlo, když na to přijde.

„Topení absentovalo dokonale. Dobré to bylo k tomu, že jsme se naučili stříhat si nehty popaměti. Od zítřka se přesouváme o poschodí výš do století devatenáctého,“ oddechl si zámecký pán, který se na venkově naučil věci vnímat úplně jinak a nebrat všechno jako samozřejmost. A dost lidí mu v tom fandí. Vidí, že to Stropnický myslí opravdu vážně a postupuje krůček ke krůčku i v momentě, kdy by to většina zpovykanců zabalila a odjela zpátky do Prahy.

„Já vás obdivuju, že v těch polních podmínkách nepřijdete o hlas na divadlo...,“ vyjádřila se jedna z obdivovatelek páru. Narážela tak na fakt, že dvojice nezanevřela na další aktivity a do Prahy dojíždí za prací. Nedávno si Stropnický a Krejčík odbyli premiéru v divadelním představení Úplné zatmění, kde hrají zamilované básníky Paula Verlaina a Arthura Rimbauda.

„To je trénink,“ usmíval se Stropnický, který kromě očisty těla plánuje i „očistu“ venkovních prostor.

„Naše nádherná tři sta let stará lípa potřebuje odborný odlehčovací prořez. Budem vážit každou větvičku a pozítří z ní bude největší fešanda široko daleko,“ těší se Stropnický.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:12 4. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  35
 • Super
  23
 • Tvl
  19
 • Haha
  16
 • Cože
  13
 • Sladký
  10
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat