jít naiDNES.cz

Stropnický von Osečany zve na zámek: Už v březnu ho otevře pro veřejnost!

Matěj Stropnický s přítelem Danielem využili pěkného počasí k natření vrat u zámku v Osečanech a oznámili, že jej v březnu otevřou pro veřejnost. | foto: Facebook Matěje Stropnického

Bývalý komunální politik Matěj Stropnický (35) se v roli zámeckého pána opravdu našel. Život v Osečanech na Sedlčansku mu, zdá se, svědčí. S přítelem Danielem Krejčíkem nezahálejí a teď se nechal dokonce slyšet, že v březnu otevře brány svého sídla také pro veřejnost. Učiní tak dokonce o několik měsíců dřív, než původně anoncoval.

„Předjaří. Natíráme bránu, protože jsme se rozhodli, že otevřeme pro veřejnost už letos. Sezona inspirovaná konceptem takzvaného totálního zámku začne u nás v Osečanech od března,“ pochlubil se Matěj Stropnický, který už nastínil i průběh návštěvních dní.

„Otevřeno bude vždy v neděli, kdy povedeme čtyři prohlídky v 10, 11, 14 a 15 hodin,“ doplnil zámecký pán von Osečany. S přítelem Danielem Krejčíkem udělali od doby, kdy nemovitost pořídil, pořádný kus práce. Než se panství otevře veřejnosti, zbývá vyřešit ještě několik detailů, které s prohlídkami velmi úzce souvisí.

„Ještě se rozhodujeme, jestli se budeme jako bývalí brigádní průvodci střídat, nebo budeme mít každý vlastní sylabus a budou tedy dva okruhy, v nichž sice uvidíte to samé, ale uslyšíte úplně něco jiného,“ zamýšlí se Stropnický, který otevření stihne ještě dřív, než plánoval. 

Před časem oznámil, že by rád zámek zpřístupnil veřejnosti v létě 2019. Počítá nejen s prohlídkami, ale i s kulturními, nejčastěji pak divadelními akcemi.

„Pokud nám chcete nějak pomoct, třeba s čištěním parku, odstraňováním náletů a všudypřítomného břečťanu, nebo s drobnou zedničinou, vyklízením vnitřků, čištěním podlah, mytím oken atd., můžete za odměnu strávit noc na zámku. Přispět můžete i finančně, pár stovkami, nebo větším darem. Bez nezištné pomoci řady lidí zmůžou i dva zapálení blázni jen málo!“ informuje na stránkách Zamekbude.cz Stropnický.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:09 19. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  45
 • Trapas
  33
 • Haha
  22
 • Cože
  18
 • Tvl
  14
 • Sladký
  10
Komentáře