Pondělí 28. září 2020, Den české státnosti
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Stropnický se obul do lidí, co „museli“ k moři: Paštikáři mu vyčetli dotace i Agátu

  Na moře se lidem v Česku nesahá! Na vlastní kůži se o tom přesvědčil zámecký pán Matěj Stropnický. Obul se do těch, kteří nevydrží rok bez dovolené u moře, a to neměl dělat. Dotčení rekreanti mu to záhy spočítali, schytal to nejen za dotace na opravu zámku v Osečanech, ale i svou rodinu, ať už v Izraeli, nebo v Chorvatsku.

  „Když tu vidím fotky od moře, mám celkem vztek. Ne proto, že tam nejsem, to vůbec, ale že jsou lidé, co na jaře kecali o svobodě a bouřili se kvůli zavřeným hranicím, tak zoufale rozmazlení, že to jeden rok nemohli vydržet a zůstat doma,“ rozohnil se Matěj Stropnický na sociální síti. 

  „Z rýmované reklamy, která možná přiblble, ale věcně zcela správně doporučovala zůstat v tuzemsku, si měsíc utahovali tak pilně, že nepostřehli, že to je měkká forma doporučení, motivace, skoro prosby: Nevíme, co bude na podzim, musíme se teď nadechnout. Jasný, dovolená, ale pojďme být trochu ohleduplnější, zůstaňme tady,“ přemítal na téma dovolených.

  Z původních slibů, kdy se Češi zaříkali, že dny volna stráví na rodné hroudě, nezůstalo mnoho a řada našinců vyrazila k moři, protože bez něj „prostě nemůže být“.

  „Marný. Úplně vidím takový to vzteklý dítě na hřišti, co bez ohledu na cokoli křičí: Já to chci,“ zamyslel se Stropnický. 

  „Proto pak stát nařizuje a zakazuje (i nám všem ostatním), protože když to neudělá, všechno se urve, nepřemýšlí se hlavou, nechová trochu zodpovědněji a ohleduplněji k ostatním a musí se k moři jako vždycky. Tahle svoboda je fakt spíš závislost,“ dodal k tématu Češi na dovolené v době koronaviru.

  Sáhnout Čechům bažícím po Chorvatsku na moře, to si dovolil dost. Však ho taky záhy stihl krutý trest v podobě nenávistných hejtů. 

  „Já mám vztek, že jste z našich kapes vytáhl 5,8 mega na opravu vašeho soukromého hnízdečka lásky,“ vrátila mu úder jedna z nespokojených dam, které je proti srsti fakt, že Stropnickému byla na opravu zámku v Osečanech přiznána dotace téměř šest milionů korun.

  „Jo, uspěli jsme a příští rok dostaneme od kraje 5,8 milionu na opravu střechy, krovu, komínů, okapů a věže. Máme obrovskou radost. Náš projekt byl vyhodnocen jako druhý nejlepší z asi padesáti v kategorii Památky pro společenské využití,“ prozradil majitel nemovitosti, jež spolkne mnohem víc peněz, které musí zaplatit ze svého. 

  Rozhodně to není tak, že by dotace šly do jeho kapsy a on si za ně dělal jen to, co se mu zlíbí a na co má náladu. 

  Na některé lidi bohužel věcné argumenty neplatí. Našli se i tací, kteří Stropnickému dali čočku za jeho rodinné příslušníky, na jejichž rozhodnutí a činy nemá zámecký pán žádný vliv. 

  „Agáta Hanychová je, pokud se nepletu, také vaše rodina, byť nevlastní. Ta letěla do Chorvatska mezi prvními,“ kontrovala jiná rozzuřená dáma. Další nespokojenci, jimž se šláplo na kuří oko, v této souvislosti zmínili jeho otce, toho času velvyslance v Izraeli.

  Matěji, na Chorvatsko se našim dovolenkářům prostě a jednoduše nesahá. Nikdy! Občané vnitrozemských států mají podle některých lidí na moře automaticky nárok každý rok. Jistě by se našlo i dost těch, kteří by od státu rádi dostávali příspěvek na zotavenou v některé z přímořských zemí...

  Fotogalerie

  Nebezpečná místa Česka: pražské hlavní nádraží. Třicet let zde vládne podsvětí

  Premium Reportéři MF DNES mapují místa, která podle statistik nejsou výjimečně nebezpečná. Ve skutečnosti jde o no-go zóny,...

  Felák, flexit nebo chillovat. Slovník dnešní mládeže uvádí rodiče do rozpaků

  Premium Ač to možná ani netušíte, nejspíš i kolem vás denně chodí shiperky, které flexí s teniskami nebo iPhonem, díky čemuž...

  Už nebudu kandidovat, odejdu z politiky, říká exministr Adam Vojtěch

  Premium Jsem odolný, ale už toho bylo hodně, vysvětluje svůj odchod exministr. Babiš ho podle něj trochu čekal. V rozhovoru pro...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 28. září 2020, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz