jít naiDNES.cz

Matěj Stropnický s přítelem utíkají z Prahy! Budou teď žít na zámku?

Matěj Stropnický s přítelem se stěhují na venkov. Budou žít na zámku? | foto: koláž expres

Matěj Stropnický působí jako Pražan do morku kostí. Všude chodí buď pěšky, nebo ho spoluobčané, obzvláště ti ze Žižkova, vídají pravidelně na trasách tramvajové linky číslo 9. Všeho ale do času a právě teď se mají zelený politik s hercem stěhovat na venkov. Matěje a jeho přítele prý čeká život na zámku!

Matěj Stropnický (34) překvapil, když na svém Facebooku zveřejnil zprávu o odchodu z Prahy. Stěhujeme se s Danem na venkov. Prahy jsem si prozatím užil a trochu bych řekl, že je to vzájemné. Kam, proč a co tam budeme dělat, o tom později,“ napsal Matěj na sociální síť. A byť o novém místě bydliště zatím mlží, podle serveru In-magazin.cz se pár stěhuje na zámek Osečany na Příbramsku!

Zámek pochází ze 17. století a o dvě stě let později byl přestavěn v novogotickém stylu. Po druhé světové válce historické prostory sloužily podniku Zdravotnické zásobování.

Na prodej je již delší dobu a například loni se jeho cena pohybovala kolem 15 milionů korun. Za kolik ho odkoupil Matěj Stropnický s přítelem, není ovšem známo.

Matěj Stropnický s přítelem Davidem Krejčíkem.

Matěj Stropnický s přítelem Danem Krejčíkem.

Podle zprávy na sociální síti se zdá, že jak Matěj Stropnický, tak jeho přítel Daniel Krejčík (24) nadšení pro odchod na venkov sdílí stejně. K odchodu na venkov se koneckonců na přechodnou dobu uchyluje kdekdo a napříč historií nebyli výjimkami ani slavní spisovatelé a další umělci, kteří v přírodě hledali klid a inspiraci.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:49 10. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  69
 • Haha
  28
 • Super
  21
 • Sladký
  16
 • Tvl
  14
 • Cože
  12
Komentáře

Mohlo by vás zajímat