Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Matěj Ruppert: Jsem za svobodu slova, ale některé věci se neříkají. Vystoupení Nema se mi líbilo

  Matěj Ruppert (46), zpěvák a duší showman, hovořil o nové desce své skupiny Monkey Business, o svém obdivu k Heleně Vondráčkové a o svých prioritách v životě. Vyjádřil se také k novému vítězi soutěže Eurovize, ke svobodě slova na sociálních sítích a k jeho generaci.

  Helena Vondráčková je velkým vzorem i pro Matěje Rupperta. Ten se nám svěřil, že ji obdivuje za její aktivitu, protože sám je někdy poněkud pohodlný. „Jsem od přírody velice pohodlný a nedokážu s tím nic udělat,“ zasmál se. Podle Matěje je Helena velice aktivní, pracovitá a profesionální. Také jí popřál, ať je tu s námi co nejdéle a ať jí to zpívá co nejdéle.

  „Každé setkání s ní je velice příjemné. Nejsou to úplně konkrétní vzpomínky, ale spíše vzpomínky na dětství a dospívání, kdy člověk sledoval Helenu Vondráčkovou v televizních pořadech a uvědomění si toho, že její vystoupení byla vždy perfektní a precizní,“ řekl nám Ruppert.

  Samozřejmě, že by si zpěvák přál oslavit 60. výročí na scéně. „Byl bych rád, kdybychom za těch 36 let oslavili 60. výročí Monkey Business, to by se mi samozřejmě líbilo. Pokud mi to příroda a pánbůh dovolí, tak se to třeba podaří. Člověk se nějakým způsobem vyvíjí, tvoří a neustále něco dělá. Ta výstava je už takovou třešničkou na dortu,“ dodal.

  Se skupinou Monkey Business se mu velmi daří a objíždí letní turné. Skupina chystá nové album, které vyjde v září a bude celé v češtině, dokonce jsme první, kdo ví, jak se jejich nové album bude jmenovat Když múzy mlčí.

  Matěj Ruppert na výstavě Heleny Vondráčkové

  A protože je hudebník, sám bláznivě vystupující, zajímalo nás, jak se staví k vítězi Eurovize a kontroverzi, které jeho vítězství vyvolalo.

  „Eurovizi nesleduji, ale na nového výherce Nema jsem se podíval. Není to hudba, kterou bych si já pustil, ale vystoupení bylo fakt dobré. Cena je tedy v dobrých rukou. Máme ale všichni dojem, že ta cena, jak se říká „zabaťovatěla“. Nemůžu se zbavit dojmu, že vítězstvím Abby, které jim otevřelo cestu do celého světa, dostala Eurovize celý věhlas. A mám pocit, že někteří vystupující se vytrvale ten věhlas snaží zkazit.“

  Ruppert si myslí, že v minulosti se lidé vyjadřovali pod anonymem, aby jejich jméno nebylo viditelné a mohli si napsat, co chtěli. Dnes však zapomínají, že sociální sítě nic neutají. Současná společnost je na sociálních sítích hrubší a lidé si dovolí napsat věci, které by nikdy neřekli nikomu do očí, a myslí si, že je to v pořádku. Potom se však diví, když z toho mají problém. „Určitě jsem za svobodu slova, ale některé věci se neříkají na sociální sítích ani veřejně, zkrátka do společnosti nepatří.“

  Na to, jak se Matěj Ruppert dívá na svoji generaci, jak se staví k jinakosti a jak se mění s věkem jeho cíle úspěchu, se podívejte v celém rozhovoru ve videu v záhlaví.

  Fotogalerie