jít naiDNES.cz

Masterchef: Máte pocit, že vyhrál Roman, protože je hezčí? Může to být i jinak

Roman porazil Jirka a získal si srdce všech fanynek! | foto: TV Nova, Facebook Masterchef

Včerejší finále soutěže Masterchef o nejlepšího kuchaře bylo na ostří nože. Vyrovnaná a téměř dokonalá jídla, která připravili amatérští kuchtíci, i to, jak nelehce se porota musela rozhodnout pro jednoho vítěze, otevírá debatu, proč nakonec vyhrál hezčí Roman.

Soutěž amatérských kuchařů Masterchef má po třech měsících konečně svého vítěze! Stal se jím mladý tělocvikář, absolvent univerzity Karlovy, Roman Kotlář.

Cestu za vítězstvím ale rozhodně neměl jednoduchou! Stál mu v ní totiž velmi vyrovnaný soupeř a skvělý kuchař Jiří.

Porotci jim proto dali za úkol, aby uvařili tříchodové menu složené z předkrmu, hlavního chodu a dezertu. Na přípravu každého měli šedesát minut.

Roman a Jirka se spolu utkali ve finále.

Zatímco Jiří měl v předkrmu hned jasno a vrhl se na přípravu salátu Nicoise, Roman si svou volbu dobře rozmyslel a zvolil křepelku se sladší variantou - salátem z jablek.

Tím jednoznačně vedl.

Předkrm tak byl pro amatérské kuchaře naprostou brnkačkou, daleko větší vítr ale měli z hlavního chodu. Pro ten si Jiří vybral jehněčí kotlety v bylinkové krustě s bramborovou kaší a krémem z kozího sýra. Roman naopak sáhnul po zvěřině. Uvařil jelení hřbet pečený v chlebové krustě s kaštanovým pyré a rybízovou omáčkou.

Oba chody vychválili porotci do nebes a podotkli, že rozhodování nebudou mít rozhodně jednoduché!

Nechali ho tak až k dezertu. Jiří sáhl po oblíbené klasice - čokoládový fondant - a Roman opět vnesl do receptu kus sebe a zapracoval na ricottovém dortíku s borůvkovou omáčkou a lesními plody.

U dezertu se už porotci neudrželi a řekli oběma, že výsledky, které předvádí, jsou neskutečné a vůbec by se nebáli jejich práci servírovat v restauracích.

I přes to, že šlo do poslední minuty o velmi vyrovnaný boj, se ale museli porotci rozhodnout. Po velké době a dlouhém uvážení zvolili Romana.

A přiznali, že nejen kvůli skvělým výsledkům! Co jiného měli porotci tedy na mysli?

Bezpochyby Romanovu lidskost a lehkost s jakou soutěží procházel. Pohody, která z něho vyzařovala, si navíc všimli i televizní diváci.

„Romanovi gratuluji, jeho skromnost a srdce ho udělalo vítězem. Přeji mu, aby zůstal svůj,“ říká jeden z komentářů pod vítěznou fotografií.

Fotogalerie

„Úžasný člověk, který přes obrazovky přenášel na diváky zvláštní fluidum pokory, upřímnosti a skromnosti, čekala jsem, že při vyhlašování zazní jméno Jiří, ale porotci mne mile překvapili. Ač se zdálo v posledních dílech, že trochu Jiřímu nahrávali, tak hodnotili skvěle a rozhodli o tom lepším,“ zní další.

Roman jako jeden z mála dokázal hrát čistou hru, nedělat naschvály a uznat, že něco pokazil.

Mimo to se také stal favoritem všech dívčích srdcí. Kromě toho, že je zručným kuchařem, je to totiž pěkný fešák!

„Můžete mě, prosím vás, někdo seznámit s Romanem?“ píše status jedna z dívek, kterou Roman zaujal. „Já ho miluju taky. Nejhezčí a nejlepší chlap,“ odpovídá jí další.

Nic zvláštního by na tom nebylo, kdyby Roman nebyl zadaný.

Ani to však není pro fanynky překážkou! Vzaly si totiž za své, že ho s ní rozejdou!

„Proč chodí s takovou holkou, proboha? To ne! Takhle to nenechám být,“ šílí jedna z obdivovatelek a k ní se hned přidávají další.

Roman to tak nebude mít momentálně vůbec jednoduché. Odolávat lačným fanynkám není zrovna nejjednodušší úkol. Dokážou být vlezlé, milé, ale také zatraceně sexy.

My ale věříme, že i s takovým zájmem se popere s podobnou lehkostí, s jakou si došel pro titul Masterchef Česko.

Romane, gratulujeme!

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:13 15. dubna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  58
 • Trapas
  14
 • Tvl
  12
 • Cože
  10
 • Haha
  9
 • Sladký
  7
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře