Středa 28. února 2024, svátek má Lumír

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Honza z MasterChefa je muž mnoha tváří, výborný kuchař i vyhledávaný léčitel! Co všechno nabízí?

  Jan Albrecht | foto: Instagram

  Letošní MasterChef se pomalu blíží ke konci a zbývá posledních pár soutěžících. Mezi nimi je i sympatický Jan Albrecht (42), který předvádí fantastické kulinářské výkony, zároveň je horkým kandidátem na výhru. Honza se v minulosti věnoval managmentu luxusních restaurací, jenomže potom přišlo vyhoření. Z práce tak odešel a začal se soustředit na seberozvoj. Dnes je z něho úspěšný a vyhledávaný lektor. Čemu přesně se věnuje?

  Jan Albrecht (42) je momentálně v užším výběru soutěžících letošního MasterChefa. Honza je jeden z horkých kandidátů na výhru a do kulinářství dává maximum. Oblíbený je i u diváků. Ostatně v minulosti byl mnoho let manažerem luxusních restaurací.

  Postihlo ho však vyhoření a s prací manažera se tak rozhodl skončit. „Nebyla na to žádná diagnóza, že by to bylo způsobené prací, ale myslím si, že to bylo celkově nevědomým způsobem života, kdy člověk valí a nemá čas na to se zastavit a říct si, proč to dělá,“ řekl pro TN.CZ.

  Naneštěstí se dostal až do stádia, kdy mu diagnostikovali depresi a musel začít brát antidepresiva. Tehdy začal hledat útěchu v ledové vodě a dechových technikách, které ho uklidňovaly. Naučil se tak daleko více vnímat a chápat sám sebe.

  „Nechci, aby ty věci vyzněly černobíle, že antidepresiva jsou špatně a bez antidepresiv je to dobře. Vůbec si to netroufnu říct tolika lidem. Já mám nějakou svoji zkušenost a chápu, že moderní medicína přináší spoustu pozitivního. Ale u mě zafungovalo až to, když jsem pochopil, že ten můj problém je čistě můj problém a že si na něm musím pracovat já sám. A že je to o píli, pravidelnosti, víře a odhodlání,“ popisoval.

  Jan Albrecht alias Honza z MasterChefa.

  Rozhodl se radikálně změnit svůj život a vydal se cestou Wim Hofovy metody. Našel v tom svou vášeň, a své zkušenosti se rozhodl předávat dál. Nyní působí jako instruktor a organizuje workshopy.

  Na svém Instagramu sdílí příspěvky jak o kulinářství, tak o seberozvoji. Dokonce má i své webové stránky „Albrechťák“, které jsou zaměřeny především na jeho workshopy. Neustále hledám způsoby zlepšení na psychické, fyzické i emocionální úrovni. To stejné nabízím tobě,“ uvádí.

  Otužování učí i další lidi.

  „Žijeme v době, která přetéká informacemi a celkem snadno se můžeme ztratit. Teorie nepodložená osobním prožitkem a praxí dnes nemá význam. Jsem průzkumník, který zkouší a hledá. Vše co se mi v mé osobní praxi osvědčí se snažím v rámci svých workshopů předávat dál,“ pokračuje. Workshopy pořádá několikrát do měsíce a to především na Vysočině, či v Praze.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...