Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Rozhovor s Pavlínou z MasterChefa: V televizi jsem se nepoznávala, ženy mi píší, ať mě manžel zbije

  Chtěla si splnit sen, místo toho se dočkala jenom posměchu a nenávistných zpráv. Pavlína Lubojatzky (25), které neřekne nikdo jinak než Pavlínka, se kvůli svému působení v kulinářské reality show MasterChef stala nepřítelem číslo jedna, jehož na sociálních sítích hejtují tisíce lidí. Jak se ona sama vyrovnává s výhrůžkami, jak vzpomíná na samotné natáčení? Nelituje zpětně, že se do MasterChefa vůbec hlásila?

  Pavlíno, kdy jste začala vnímat, že reakce diváků nejsou v pořádku a namísto pochval se hromadí spíše přání, abyste vypadla?

  Myslím, že to byl pátý díl, který byl v podstatě o mně. Byl tam můj životní příběh, hodně prostřihů ze zpovědnice a hlavně jsem bojovala o zástěru se jménem, která mi vždycky maličko utíkala. Ostatní soutěžící, kteří se nedostali do top 16, nebo ti, co se mnou v soutěži strávili nějaký ten čas, mi po tomto odvysílaném dílu volali a ptali se, co se stalo, že tam působím jinak. Pamatovali si to celé jinak. A já se jim nedivím, ani já jsem se z televize nepoznávala.

  Největší příval ošklivých komentářů přišel v momentě, kdy jste vyhrála bagetovou výzvu. Co nejhoršího vám lidé napsali? Chodí vám i výhrůžky?

  Před tímto dílem jsem odevzdala člověku, kterému bezmezně věřím, přístupové údaje na Instagram, aby mi filtroval ty nejhorší komentáře a zprávy, které by nikdo neměl číst. Nechtěla jsem si nadále k sobě pouštět tolik negativity, protože jsem se tak nemohla soustředit na tvorbu. Většina hejtů se stejně opakovala a lidé, co mě znají, vědí, že se nezakládají na pravdě. Nevadí mi konstruktivní kritika, díky ní jsem se v hodně věcech poučila a posunulo mě to dále, bohužel na kameru už to neukážu, protože je po natáčení. Nejhorší asi byly výhrůžky typu, že až mě daný člověk potká, znásilní mě. Popsal tam i formu, jakou by to udělal, aby mě to co nejvíce bolelo. O tom, že i z firemního profilu mi majitel společnosti posílá zprávy, abych se šla oběsit, protože nic jiného mi nepomůže, radši snad mluvit nechci. Chci být spíše pozitivní. Já si hlavně vážím toho, že se bageta prodává skvěle, že mi lidé dali šanci a kupují si ji, aby ji mohli objektivně posoudit. A pak mi často píšou, že i když třeba neradi, musí uznat, že vařit fakt umím.

  Pavlína Lubojatzky v reality show MasterChef Česko.

  Celá situace hraničí s kyberšikanou, která se velmi podepisuje na psychice. Jak se s touto situací vyrovnáváte?

  I když mě mrzí, že se celá ta situace děje mně, vlastně ovlivňuje celou naši rodinu, mé přátele, známé, nejvíce mě šokuje to, že je v naší společnosti normální, aby se takto lynčoval člověk, který prostě a jednoduše působí v televizi tak, jak působí, ale nikomu v soutěži ani mimo ni neublížil. Moc ráda bych poděkovala rodině, přátelům, známým a hlavně tisícovkám lidí, kteří mi píšou podporující zprávy. Za každou takovou jsem vděčná. Nejen za tu zprávu, ale je to taková naděje, že pořád existují hodní lidé, kterým se příčí to, co se ve společnosti děje. Do této doby jsem odbornou pomoc nevyužila, ale být slabší povahy, možná by mě to k antidepresivům dohnalo.

  Diváci často komentují týmové výzvy, ze kterých usuzují, že v kolektivu nejste oblíbená. Jaká je realita? Jste skutečně mezi soutěžícími neoblíbená?

  Soutěžící si ke mně zpočátku hledali cestu, stejně jako já k nim. Nerada komunikuji ve velkých skupinách, nazvala bych se takovým skrytým extrovertem. Postupem času jsme si na sebe navzájem zvykli a rozhodně posledních pár měsíců jsme si natáčení užili jako parta přátel. S některými ze soutěžících jsme si vytvořili celoživotní přátelství a vím, že tady tito lidé pro mě jsou, stejně jako já jsem tady pro ně.

  Vyjádřili vám soutěžící podporu?

  Vyjádřili a já jsem za to neskutečně vděčná. Někteří z nich veřejně, jiní soukromě. Voláme si, píšeme si, jsme v kontaktu nejvíce přes sociální sítě a jiné komunikační nástroje. Vzhledem ke koronaviru jsme museli odložit několik setkání, ale věřím, že jakmile to bude bezpečné, zase se začneme setkávat.

  Litujete zpětně svého chování v soutěži?

  Vidět se zpětně v televizi je neuvěřitelné zrcadlo. Kdy jindy se člověku stane, že ho několik měsíců natáčí kamery při nejstresovějších momentech a pak se na sestřih může podívat doma z pohodlí svého obýváku? Je tam velká a tlustá čára mezi Pavlínou a pohodovou Pájou v běžném životě. Určitě jsem si některé momenty vzala k srdci, jsou to třeba vulgarismy. Na druhou stranu vím, že jsem nikdy nebyla sprostá k lidem. A to je aspoň pro mě velký rozdíl: zanadávat si nad situací nebo sama sobě než být zlá na lidi.

  Co na aktuální situaci říká váš manžel?

  S manželem jsme spolu deset let. Z každého mého fórku v soutěži je nad věcí. Známe se tak moc, že žádná soutěž, komentář nebo zpráva mezi nás nemůžou vklínit ani jednu třísku. Jednou jsme si slíbili „v dobrém i zlém“ a takto to navždy zůstane. Občas mu jen zůstává rozum stát nad tím, když ženy píšou, aby mi nafackoval za mé chování v soutěži. Manžel by na mě ruku nevztáhl už jen proto, že mu přijde plno těchto mých vtípků humorných, ale pozastavuje se nad tím, že ženy přejí jiné ženě násilí od muže.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 10:49 středa 9. září 2020. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   306
  • Super
   270
  • Haha
   76
  • Tvl
   52
  • Cože
   51
  • Sladký
   43

  Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

  Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

  Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

  Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

  Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

  Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz