jít naiDNES.cz

Nový MasterChef netáhne. Za slabou sledovaností mohou být arogantní kuchaři, nezabrala ani Borhyová!

Moderátoři MasterChef Česko Miroslav Kalina, Marek Raditsch a Marek Fichtner. | foto: MasterChef

Nová řada MasterChef Česko je jeden velký průšvih. Zvednout sledovanost, která se v klíčové skupině pro TV Nova 15-54 pohybuje kolem 17%, což je pekelně málo, se tvůrcům nepodařilo ani angažováním nejoblíbenější novácké zprávařky Lucie Borhyové. Chce to totiž úplně něco jiného, než účast slavných osobností. Chce to osobnosti!

Miroslav Kalina, Marek Raditsch nebo Marek Fichtner. Taky vám tato jména absolutně nic neříkají? Nevadí. Nejste-li fanatici do vaření, nemáte šanci je znát.

Jde totiž o profesionální kuchaře, nejspíš o špičky ve svém oboru, kteří se nějakou divnou náhodou stali průvodci české verze ve světě oblíbené show MasteChef. Ale to není na tom všem nejhorší. Hoši se totiž snaží být ostří jak břitvy, bohužel jim to nejde.

Od dob, kdysi Česko oblíbilo Zdeňka Pohlreicha se mu každý televizní kuchař snaží vyrovnat. Snad kromě Jiřího Babici, kterého nemůžeme nařknout z toho, že by chtěl kopírovat svého největšího kritika a Emanuela Ridiho, protože ten má tolik vlastního šarmu, že nemusí nikoho kopírovat.

To ale není případ výše jmenovnaých pánů. Zejména Marek Raditsch se snaží být tak moc drsný, že svým vystupováním většinu diváků spíš od televizních obrazovek odradí.

Vystupování Miroslava Kaliny je mnohem sympatičtější než Marka Raditsche, přesto ani on nedokáže přikovat diváky k televizním obrazovkám a donutit je, aby hltali každé jeho moudro. Těch se jim nejenže nedostává, navíc Kalina chvílemi vypadá vyděšeněji než nezkušení soutěžící, což nebudí dobrý dojem.

Pokud by v propagačních materiálech nebylo, že třetím moderátorem je Marek Fichtner, nejspíš bychom to vůbec nezaregistrovali. Fichtner je totiž absolutně nevýrazný a divák má pocit, že jde jenom o náhodného kolemjdoucího.

Otázkou zůstává, proč tvůrci pořadu sáhli právě po této trojici. Pokud ovšem nevybírali jenom podle zkušeností ze zahraničí, kterých mají pánové na rozdávání. Bohužel ale zapomněli, že běžný divák neřeší, jestli moderátor kulinářského pořadu umí nebo neumí vařit. Divák se musí hlavně bavit a s pořadem MasterChef to rozhodně nehrozí.

Zjednodušeně řečeno, Láďa Hruška umí vařit snad ještě hůř než Jiří Babica a rozhodně není manuálně zručný jako Přemek Podlaha, přesto jsou jeho projekty veleúspěšné. A nedá se říct, že by se na Hrušku dalo dívat víc než na moderátory MasterChefa. Ba naopak! Má v sobě ale něco, co Kalina, Raditsch a ani Fichtner nedokáží divákovi nabídnout. A to originální, nevšední a neokoukaný přístup. Zkrátka se nesnaží nikoho kopírovat, protože je osobnost.

A jenom osobnost snad dokáže ještě formát MasterChef zachránit.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:23 24. prosince 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  127
 • Super
  44
 • Haha
  26
 • Tvl
  24
 • Cože
  22
 • Sladký
  13
Komentáře