Čtvrtek 25. února 2021, svátek má Liliana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  „Já jsem pro vás uvařila...“ To není pravda, Pavlíno. Je postup přímo z týmové výzvy fér?

  Po celé řadě kiksů přinesla Pavlína Lubojatzky v kulinářské soutěži MasterChef porotcům na stůl konečně jídlo profesionálních parametrů. Dostala se tak mezi tři semifinalisty a příště už bude bojovat o finále. Pachuť křivdy přesto po včerejším díle opět diváci na jazyku cítili. Je v pořádku přímý postup do top trojky z týmové výzvy, kde se na přípravě jídla soutěžící jen podílí?

  Nejprve se označila za týmového hráče, pak přišla tradiční střídačka nálad od slz přes nářek o naprostém vyčerpání, nemožnosti se nadechnout a sáhnutí si na dno až po nadšené juchání, jak ji dnešní výzva baví. Pak Pavlína Lubojatzky přinesla porotcům pstruha, telecí a čokoládový dezert a pronesla slova: „Dnes jsem pro vás připravila...“

  Nebyla to tak úplně pravda, včerejší výzva byla týmová a menu připravila Pavlína společně s Pepou a Evi. Dělala jim šéfkuchaře a zvládla to velmi dobře, o tom žádná, ale skvěle připravené telecí nebo povedený dezert nebyl ani zdaleka jen jejím počinem.

  Přesto Pavlína zamířila rovnou na balkon a zařadila se do top trojky nejlepších amatérských kuchařů Česka. A tak je oheň na střeše.

  Pavlínka vyřadila z MasterChefa favorita Pepu.

  Pavlínka vyřadila z MasterChefa favorita Pepu, včera díky němu opět postoupila.

  Že měla určitou výhodu při výběru týmu, kde bez váhání sáhla nejprve po Pepovi, kterého v předminulém díle podle mnohých nezaslouženě vyřadila, a třeba na návrháře Pavla zbyl černý Petr Dědek, což mu také celou výzvu pokazilo, pomineme, ačkoliv na to mnozí diváci poukazují. 

  Je ale fér, aby se mezi tři nejlepší, tedy těsně před brány finále, postupovalo přímo z týmové výzvy? 

  V předchozích dílech vždy vítězný tým postoupil rovnou dál, zatímco členové toho poraženého si to mezi sebou rozdali ve vyřazovací výzvě. 

  Soutěžící z MasterChefa se tvářili velmi dramaticky, chvílemi ale došlo i na...

  Nejprve se z týmové výzvy postupovalo do dalšího kola, pak toto pravidlo padlo. Včera ale Pavlína opět z týmové výzvy postoupila.

  Platilo to ještě při hasičské výzvě, kdy zbývalo osm soutěžících. Při další výzvě v restauraci porotce Jana Punčocháře, kdy zbývalo šest soutěžících, už to ale platit přestalo, vítězný tým získal odměnu, ale vyřazovací výzvy se musel zúčastnit také. Při tak nízkém počtu účastníků to působilo logicky.

  Jenže teď se pravidla najednou vrátila do starých kolejí a Pavlína z týmové výzvy postoupila. Člověk by přitom řekl, že v takové fázi soutěže už by si to mezi sebou měli rozdat jen sami soutěžící, poměřit síly bez jakýchkoliv dalších vlivů, třeba bez pomoci již vyřazených soupeřů. 

  Což není objektivní, když má jeden v týmu favorita Pepu a další kašpárka a maskota Dědka, který má vše tak nějak na salámu. Bez ohledu na to, jestli jde, nebo nejde o Pavlínu.

  Myslí si to i diváci.

  „Fakt mi přijde padlé na hlavu dát týmovku, když jde o finále. Je to nespravedlnost,“ píše třeba divačka Vanessa.

  „Čekal tady snad někdo, že Pavlína nepostoupí? Ta i kdyby se do talíře vysmrkala, tak půjde nahoru. Je skvělé, jaká je to týmová hráčka. Já jsem uvařila... Přitom jen komandovala a vše vařili za ni. Je to smutné, ale sledovanost je holt sledovanost,“ přidává se Aneta.

  „Takže Pavlínka po několika zkažených a absolutně směšných jídlech konečně uvařila dobře. Když měla u sebe další dva kuchaře. Náhoda? Nemyslím si,“ kroutí hlavou další divačka.

  Pavlína každopádně je v top trojce a má reálnou šanci soutěž i přes řadu špatných výkonů vyhrát. Jakou bouři by asi takový scénář vyvolal?

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

  Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

  Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

  Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

  Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

  Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 25. února 2021, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz