jít naiDNES.cz

Herec Stránský má problém! Hvězda Ordinace prý dluží kamarádovi za rekonstrukci bytu

Herec prý nezaplatil kamarádovi za rekonstrukci bytu. | foto: Profimedia.cz

Herec a dabér Martin Stránský (49), jehož znáte coby doktora Otu Kováře ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, je v pěkném maléru! Umělec, který mimo jiné propůjčil hlas doktoru Houseovi, má údajně dlužit svému dlouholetému kamarádovi za rekonstrukci bytu.

Podle serveru Novinky.cz zašel před třemi lety herec Martin Stránský za svým kamarádem a majitelem stavební firmy Františkem Bauerem s prosbou o rekonstrukci svého bytu v Plzni. Oba muže má pojit dlouholeté přátelství, společně se tedy rozhodli, že podání ruky bude k uzavření dohody stačit.

Po více než roce předal Bauer Stránskému klíče od opraveného bytu a podle svých slov i fakturu na 216 tisíc korun. 

Dodnes ale stavař od slavného herce neviděl ani korunu! Svého dlouholetého kamaráda tak tedy teď žene před plzeňský soud, který se od pondělka případem zabývá.

„Byli jsme velcí přátelé. Hrozně mě to mrzí, ale bohužel už mi došla trpělivost. Dneska se Martin tváří, jako by se ho to netýkalo, a tvrdil mi, že to se mnou vyřídí jeho manželka. Ta mi do očí řekla, že nemám uzavřenou žádnou písemnou smlouvu. Nepředpokládal jsem, že s člověkem, se kterým jsem měl dlouholetý blízký vztah, musím dát dohodu na papír,“ svěřil se Novinkám stavař Bauer, jehož zaměstnanci prý v bytě Martina Stránského pracovali více než rok.

„Vycházel jsem mu ve všem vstříc. Chodil za mnou, že by potřeboval udělat ještě tohle a tamhleto. Po ukončení prací jsem mu dal rozpočet s konečnou cenou,“ dodal zklamaný majitel stavební firmy.

Stránský: Zaplatím maximálně 90 tisíc!

Loni v listopadu měl Stránský obdržet předžalobní výzvu k uhrazení faktury. Podle svého právního zástupce herec poté Bauerovi údajně poslal 60 tisíc korun. Peníze se ale na stavařově účtu neobjevily.

„Můj klient je ochoten zaplatit částku maximálně 90 tisíc korun,“ řekl u soudu právník Daniel Kapitán, který herce zastupuje. 

Stránského zástupce u soudu poukázal na nekvalitně provedené práce a měl i výhrady k rozsahu vyúčtování.

„Nikdy nedošlo k řádnému ukončení a předání díla. Nárok žalobce je tak předčasný,“ sdělil Kapitán.

Stavař je ochotný konečnou částku snížit

„Dostal to rozepsané v hodinových sazbách a neměl žádné výhrady, stejně jako při předání bytu,“ brání se stavař Bauer, který byl u soudu ochoten konečnou částku snížit na 170 tisíc korun. 

„Už budu sice pod náklady, ale rád bych, aby celý spor co nejdříve skončil,“ dodal Bauer, který má prý několik svědků, že ke všemu do šlo tak, jak stavař tvrdí.

Soud dal oběma stranám měsíční lhůtu pro doplnění dokazování. Brzy se tedy dozvíme, kdo tu mluví pravdu.

Fotogalerie

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Úterý 12. listopadu 2019, svátek má Benedikt
EXPRES

jít naiDNES.cz