jít naiDNES.cz

Hvězda Nagana Procházka: Zlatou medaili prodal kamarádovi, stal se obětí lichvy

Martin Procházka promluvil o prodané medaili. | foto: Profimedia.cz

Před několika dny měl bývalý hokejista Martin Procházka (46) říct, že má zlatou medaili z olympiády v Naganu stále doma. Teď ale šel s pravdou ven. Přiznal, že ji prodal dobrému kamarádovi a důvodem byla špatná finanční situace, do které se dostal kvůli jisté „skupině lidí“.

Před pár dny server iSport.cz informoval o tom, že bývalého hokejového reprezentanta Martina Procházku trápí dluhy ve výši téměř devatenáct milionů korun.

Do finančních problémů se Procházka měl dostat poté, co si napůjčoval velké peníze a údajně se mu nevydařily některé investice. Velmi rychle začaly naskakovat penále a úroky. Situace byla tak špatná, že Procházka byl nucen prodat to nejcennější, co za svou profesionální kariéru hokejisty získal – zlatou medaili z olympiády v Naganu.

Původně měl tuto informaci Procházka popírat a říct, že medaile je stále u něj doma. Teď se ale rozhodl jít s pravdou ven.

„Medaili jsem prodal svému kamarádovi. I v dobré víře, že zůstane v jeho sbírce a že si ji nechá. Došlo k tomu před rokem a čtyřmi měsíci, považoval jsem to za uzavřenou věc. Pořád ji nosím v srdci. Vždycky jsem si jí vážil, stejně jako těch dalších a toho, že jsem mohl reprezentovat,“ řekl Procházka v rozhovoru pro deník Sport a TV Nova

Bývalý hráč Kladna také řekl, že původní slova o tom, že má medaili doma, nezazněla z jeho úst.

Procházka s pamětní mincí.

Procházka s pamětní mincí

Zlatá medaile z Nagana se nedávno objevila na internetu v nabídce aukční síně. Je možné, že jde právě o tu, kterou před rokem Procházka prodal.

„Možné to je, ale taky nemusí. Já ji neprodal žádnému obchodníkovi, jak jsem si přečetl, nýbrž dobrému kamarádovi. Mám k tomu i doklad. Další osud té medaile neznám a ani s tím nic neudělám. Je to věc, kterou jsem dostal za nějaké zásluhy, a všechno mám pořád v sobě,“ říká Procházka, který se také rozpovídal o svých dluzích. 

Procházka měl prý i prodat medaili z Nagana.

Procházka se přiznal k tomu, že prodal medaili z Nagana.

Čtyřnásobný mistr světa vyvrátil, že by měl dlužit téměř devatenáct milionů korun, jak nedávno uváděl server iSport.cz.

„Dostal jsem se do velmi nepříjemné situace, a to v době, kdy jsem si půjčil určitý obnos. Většinu peněz jsem už vrátil, zůstala jen poměrná částka, z níž určitý podíl možná stoupá. Nicméně stal jsem se obětí lidí, kteří se lichvou a podvody s financemi živí. A moc mě to mrzí,“ lituje bývalý vynikající hokejista. 

Trápí ho prý dluhy.

Martina Procházku trápí velké dluhy.

Procházka si podle svých slov půjčil čtyři a půl milionu korun na koupi nového domu od jisté „skupiny lidí“.  

„A tahle skupina lidí toho teď zneužívá, různými způsoby si ty peníze mezi sebou přesouvají a snaží se z toho dostat co nejvíc na lichvářských úrocích a dalších věcech,“ stěžuje si Procházka, který nejvíce lituje toho, že do celé nepříjemné kauzy byla zatažena i jeho žena Renata.

Celou věc Procházka řeší se svým právníkem a věří, že bude černým dnům konec. Sám ostatní sportovce varuje, aby si od podobných lidí raději nepůjčovali, nebo dopadnou jako on.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:44 28. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  24
 • Haha
  21
 • Super
  14
 • Cože
  13
 • Trapas
  11
 • Sladký
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat