Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Expartnerka Pouvy Petra se probrala z komatu. Žije, ale nebude bez následků, říká otec

  Martin Pouva a Petra Friedlová | foto: Profimedia.cz

  Už několik měsíců svádí tuhý boj o život. Před časem ji lékaři uvedli do umělého spánku a podle rodinné známé měla mizivou šanci na přežití. Nyní ale přišla dobrá zpráva. Modelka Petra Friedlová (39), kterou proslavil vztah s moderátorem Martinem Pouvou (60), se probrala z komatu. Informoval o tom její tatínek na sociální síti. „Bude žít, ale neobešlo se to bez následků,“ tvrdí otec Petry Friedlové.

  Po delší době se na Instagramu Petry Friedlové objevila informace o tom, jak na tom pohledná modelka bojující o život je.

  „Moji milovanou dceru se po dlouhém času podařilo probudit z umělého spánku. I když se to neobešlo bez následků, bude žít,“ uvedl Petřin otec, kterého redakce Expresu kontaktovala, ale bližší podrobnosti o stavu své dcery už nesdělil.

  O vážných zdravotních problémech Petry Friedlové redakce Expresu před časem informovala. Začátkem roku ještě s námi Petra skrz sociální sítě komunikovala a popsala, co se jí přesně stalo.

  „Vše se stalo téměř ze dne na den. Po návratu ze zahraničí jsem pociťovala mírnou bolest zad, ale nějak jsem to neřešila. Postupem času se však můj stav začínal rapidně zhoršovat,“ řekla na úvod Petra Friedlová, které pak její tatínek zavolal sanitku.

  V nemocnici se pak bývalá láska Martina Pouvy dozvěděla velmi špatné zprávy a bojovala o život.

  „Diagnóza byla akutní zánět ledvin, jak se později ukázalo spojený se zápalem plic. Nemohla jsem dýchat. Měla jsem extrémní bolesti a horečky přes 40°C. To už můj organismus nevydržel a následoval kolaps. Doslova jsem musela bojovat o život,“ popsala Petra.

  Její kamarádka a manažerka v jedné osobě pak před časem informovala, že Friedlová je na tom velmi zle a byla uvedena do umělého spánku.

  „Tak napůl mezi námi stále je. Včera došlo k zástavě srdíčka. Po několika minutách resuscitace, kdy to už nevypadalo dobře. Byla uvedena do umělého spánku,“ uvedla kamarádka, podle které lékaři dávali Petře zhruba dvacetiprocentní šance na přežití.

  „Před tím, než byla Petra uvedena do umělého spánku, přestala zničehonic cítit nohy a když se na ně chtěla postavit, tak spadla. Nikdo neví, jaká byla příčina,“ dodala koncem ledna Petřina dobrá kamarádka.

  „Jestli přežije, bude to zázrak. Doktoři jí dávají maximálně 20 procent šanci na přežití. Více se ale bude vědět, až se jim Peťu podaří probudit. A jestli se jim to vůbec podaří,“ svěřila se nám nedávno zdrcená manažerka Petry Friedlové.

  Fotogalerie