Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Miss se bude točit v Chorvatsku. Ditmar utekl hrobníkovi z lopaty a už má velké plány

  Pracovní vytížení ho dostalo na pokraj smrti, přesto se Martin Ditmar spolu se snoubenkou s Evou Čerešňákovou znovu vrhá po hlavě do nového ročníku České Miss. Proč loni tak vyhořel, ponaučil se ze svých chyb a co letos chystá za novinky?

  První část otevřeného rozhovoru s Martinem Ditmarem byla o jeho boji o holý život. V druhé prozrazuje některé detaily z příprav České Miss. Pro Expres.cz dokonce okomentoval snahu své největší rivalky Taťány Makarenko o přejmenování názvu její soutěže Miss Face na Miss Czech Republic.

  Už jste v pracovním procesu? Je totiž rok 2018 a je nejvyšší začít připravovat nový ročník České Miss, že?

  Náš projekt pokračuje dál. Tím, že mě Eva v srpnu (2017) odvezla do nemocnice a finále jsme měli v září, ten finálový měsíc si odmakala sama. Já jsem si to prospal v kómatu. Česká Miss pokračuje dál. Patnáctého ledna bude v hotelu Augustine od 17 hodin tisková konference k zahájení nového ročníku. A když začnu od konce, tak finálový večer bychom rádi zvládli do léta.

  To jste říkali i loni.

  Já vím, ale loni jsme byli nováčci. Loňský ročník byl zvláštní. Třeba já jsem byl osobně na Primě, kde jsem si podal ruku s generálním ředitelem Primy, se kterým jsem se domluvil na spolupráci a obchodních podmínkách, a najednou mi někdo za týden tu spolupráci zrušil. To jsou věci, na které jsem z minulých byznysů nebyl zvyklý. Když jsem si s někým podal ruku, většinou se to ctilo a fungovalo to. Tady jsem byl několikrát konfrontován s tím, že se něco domluvilo a záhy to padlo. To nám způsobilo obrovské problémy. Prima si třeba kladla podmínky, ve kterém termínu a kde se bude finálový večer konat. Byli jsme hodně pod tlakem televize, kterou jsme brali jako klíčového partnera. Když se nám to podařilo prolomit a domluvit se, podřizovali jsme jim naprosto všechno. To byl jeden z důvodů, proč ten ročník mohl působit tak chaoticky a zmateně. My jsme jim zprvu přizpůsobili naprosto vše... a pak od té spolupráce odstoupili. To nám rozhodilo naše veškeré následné kroky. V letošním roce už nejsem ani přesvědčený, že je televize tak klíčovým partnerem. Jsou i jiná média a jiné kanály.

  Jak jste spokojený s loňským ročníkem?

  Historicky vždycky finálový večer celý ročník finančně položil. Možná to bylo i kvůli televizím, které mají zdeformovaný přístup k tomuto projektu. Nastalo to historicky ve chvíli, kdy tady byly dvě soutěže, a to pana Zapletala a paní Maláčové. Když si založila konkurenční soutěž a chtěla, aby jí to televize odvysílala, nejenže se zavázala k tomu, že celý večer zafinancuje, ale nabídla jim i to, že jim dá peníze. Tím se zdravý model, že něco vyrobíte a prodáte s nějakou marží a z toho žijete, jak to bylo za pana Zapletala, zbořil. Ale všichni víme, že ona peníze řešit nemusela. Stačilo, když doma při večeři vypustila z úst dvě tři slova, a měla dostatek financí. Kvůli jejímu přístupu došlo k zdeformování vnímání České Miss na trhu. My jsme ale normální, nemáme desítky a stovky tisíc bytů, doly a nevím co všechno. Do toho projektu jsme šli s tím, že ho někam posuneme, ale rozhodně nemáme takové finanční zázemí na to, abychom nejenže zafinancovali výrobu a ještě zaplatili televizi za to, že nám to odvysílají. To je model, který nefunguje. S Primou se nám dokonce podařilo najít finanční model, který by byl akceptovatelný pro obě strany. Nebyla to taková forma jednostranného diktátu, ale nedopadlo to.

  Problém nebyla ale jenom televize, ale i handrkování s Marcelou Krplovou o ochrannou známku Česká Miss. Jaký je posun?

  Naše soudy nejsou nejrychlejší, takže ty spory jsou v procesu. Je to na roky. My jsme přesvědčeni o naší pravdě, oni mají svou pravdu. Musíme počkat, jak rozhodne soud, a neočekáváme, že by se rozhodlo v následujících měsících. Nijak to ale neovlivňuje fungování soutěže. V roce 2017 jsme všechny naše vítězky poslali na světové soutěže. S Ivou Uchytilovou jsme slavili úspěch, kdy se dostala mezi osm nejkrásnějších žen na světě. Z devadesáti šesti žen je to fantastický úspěch. Ten loňský rok jsme přežili. Eva to finále zvládla a myslím si, že na to, že na to řízení veškeré té operativy zůstala sama, zvládla to perfektně.

  Jak sám říkáte, všechny tři vítězky jste poslali na světové soutěže. Jak je na tom pokladna České Miss? Nezadlužili jste se kvůli tomu moc?

  Naším cílem bylo nezakončit ten ročník nějakým extrémním dluhem, což se nám podařilo. Celý ten rok jsme cash flow drželi tak, že jsme platili našim dodavatelům, platili jsme celý ten tým a v tom duchu se to podařilo udržet až do finálového večera. Co mám informaci, tak všichni dodavatelé, kteří participovali na vzniku České Miss 2017, mají své faktury zaplacené. Není tam žádná nedořešená záležitost, což pro nás bylo podstatné. Nedělali jsme to a stále to neděláme proto, abychom ze soutěže mohli vytahovat nějaké velké peníze a ani se to nenastalo. My akcionáři jsme si nerozdělili nic.

  Nejste spíš v minusu?

  Jsme na účetní nule. Ten ročník neskončil ve ztrátě, což je podstatné. Ale zase nevygeneroval takové peníze, které by si akcionáři mohli rozdělit, aby umořili své investice. Myslím si, že se to stalo od pana Zapletala poprvé. Co jsme viděli čísla paní Krplové, byly to milionové ztráty a to je něco, co mi nedává smysl.

  Tam ty dluhy ale stále jsou, pokud se nepletu. A myslím, že její dluhy jsou vaše.

  Společnost M Marketing, pod kterou to dělala paní Krplová, je v podstatě Miss Marketing, kterou založila paní Maláčová. Už i tam jsou kostlivci. Proto jsme založili novou společnost, abychom budoucnost nezatížili minulostí. My jsme se snažili to oddělit. Některé věci se nedaly vyřešit. Pokud člověk ty peníze nevydělá, neváží si jich, tak s nimi i manipuluje. Za paní Maláčové nikdo nic neřešil, přišly faktury, peníze se někde sehnaly a faktury se zaplatily.

  Objevil se v průběhu toho roku nějaký zájemce, který si od vás Českou Miss chtěl koupit?

  Těch nabídek bylo několik, ale řekněme, že to nebyly žádné relevantní obchodní nabídky. Je to úsměvné, ale měl jsem pocit, že se vrátila zpátky devadesátá léta. Šlo o různá individua, která měla představu násilného převzetí, jak tomu bývalo třeba v devadesátých letech. I něco takového na nás zkoušeli.

  Prozradíte, kdo to byl?

  Pro jistotu radši ne. My s Evou jsme měli a máme nějakou představu, co s tím projektem chceme dělat a kam tu společnost chceme posunout. A ve chvíli, kdy se nám to podaří, tak to bude zajímavé zobchodovat. Ten čas ale podle mě ještě nenastal.

  Jakou má podle vás značka České Miss nyní cenu? Stejnou jako před rokem, nebo nižší či vyšší?

  My jsme si samozřejmě nechali udělat due diligence na hodnotu té značky, protože to je jediné, co člověk má.

  To ale v podstatě nemáte, že. O značku se soudíte.

  To je jedna věc a druhá věc je obecné povědomí, když někdo řekne Česká Miss. Ta hodnota té značky se blíží miliardě. Za dvacet pět let se totiž v průměru každý rok do budování té značky investovalo 40 milionů korun.

  Česká Miss existuje ale kratší dobu.

  To vím, ale tím, že Maláčová Miss České republiky převzala a stalo se to součásti jedné skupiny, proto beru celou historii.

  A teď musím reagovat. Taťána Makarenko 3. ledna oznámila, že svou Miss Face přejmenovala na Miss Czech Republic. To je v překladu to samé jako Miss České republiky. Ptal jsem se jí na to, jak to může udělat, a řekla mi, že značku Miss České republiky nechá zrušit, protože se více než t let nepoužívala. Jak na to budete reagovat?

  Je to složité a zajímavě zamotané. Tam nastala situace, kdy společnost Moťovský, s. r. o., potažmo insolvenční správce společnosti Moťovský, s. r. o., tuto značku zahrnul do majetku a probíhá tam další spor o tuto známku. Paní Makarenko, potažmo její právníci tuto informace nejspíš nemají, ale když je nějaká známka zahrnuta do nějakého soudního sporu, ten čas, co ten soud probíhá, se nepočítá do těch pěti let. Kvůli tomuto soudu se ten čas zastavil a ona z našeho pohledu a z pohledu našich advokátů nemá šanci, aby se její známka zaregistrovala. Tento moment jí nejspíš unikl.

  Chápu ale její snahu, proč to chce udělat. Ze slečny Makarenko je cítit, že pro ten projekt dýchá a žije. Je to její dítě. Nejspíš ji velice trápí, že ačkoliv své soutěži věnuje celý svůj život, protože snad ani děti nechce, že je braná jako ta druhá, béčková kategorie. Logicky se snaží ze své Miss Face udělat áčkovou soutěž už tím názvem. Ta cesta je ale v tuto chvíli neprůchozí.

  Musím ale říct, že loňský ročník se Taťáně Makarenko moc vyvedl, a dokonce mezi hosty měla spoustu finalistek z České Miss, které ji přišly podpořit. Nebojíte se, že je už konkurenceschopná?

  Já mám rád konkurenci, protože si myslím, že nás to bude motivovat, abychom pro projekt dělali víc a posunuli se dál. Konkurence se nebojím. A pokud je zdravá, nevadí mi.

  Přišli jste o světovou soutěž Miss World. Pokusíte se ji získat zpátky?

  Tam je problém v tom, že máte Miss Universe a Miss World. Řekněme, že jde o dvě největší světové soutěže. A každá z nich se vnímá jako ta číslo jedna. To znamená, že i v podmínkách těch kontraktů je, že vítězka národní soutěže musí jet na Miss World, nebo na Miss Universe, což je ten hlavní problém, který tam je. My totiž vnímáme, že Miss Universe je opravdu ta největší soutěž. Je i celosvětově takto vnímaná a chtěli jsme, aby první vicemiss jezdila na Miss World. A tam nastal ten problém. Loni jsem se s majitelkou Miss World potkal ve Spojených státech na světovém finále a nebyli jsme schopni najít společnou řeč. Ona totiž má pocit, že její soutěž je ve světě číslo jedna, a tlačila nás, abychom neuzavřeli smlouvu s Miss Universe a naše vítězka jela k nim. My jsme na tuto podmínku nepřistoupili, proto došlo k přerušení spolupráce.

  Kolik jste vůbec již ze svého investoval do České Miss?

  Ta částka se pohybuje v řádech milionů korun.

  Vrátí se vám to někdy?

  Doufám, že ano.

  Když se vrátíme k Taťáně Makarenko. Jak si myslíte, že dopadne její žádost?

  Podle mě nemůže být zaregistrovaná. Podala žádost, což nic neznamená. Do roka se uvidí. Ona ale není jediná, kdo se o to snaží. Je tu ještě majitel Miss léta Robert Novotný, který hodně sní o tom, že jednou bude mít tu áčkovou soutěž. Loni v srpnu založil novou společnost, myslím, že se jmenuje Nová Česká Miss, s. r. o., nebo něco takového, a podal si žádost o ochrannou známku, dá se říct ve stejném znění jako Makarenko (Robert Novotný si 30. 8. 2017 podal žádost na zapsání ochranných známek Miss České republiky a Nová Miss České republiky, pozn. red.).

  Přitom Robert Novotný byl ve vašem týmu, pokud se nepletu.

  Je to pravda a dá se to vnímat tak, že chtěl nahlédnout pod pokličku, aby věděl, jak soutěž takové velikosti funguje a jak se organizuje.

  Předali jste mu nějaké know-how?

  Právě že nepředali a navíc si to musí celé odpracovat. Česky řečeno se to musí odmakat. Tam jsou nějaká pravidla a ve chvíli, kdy máte soutěž, která má nějakou historii, už je dané, že jste největším hráčem v tom segmentu.

  A takto plynule přejděme k roku 2018. Loni jste měli soustředění na Slovensku a v Čechách u nějakého rybníka. Jaké jsou plány na letošní ročník?

  Buď vám to řeknu teď, nebo se to dozvíte za týden na tiskové konferenci. Takže vám neřeknu všechno, protože chceme něco odhalit až tam. Klíčové body ale prozradím. Patnáctého ledna na tiskové konferenci zahájíme ročník 2018. První casting bude 27. ledna v Olympii Olomouc, další ve Zlíně a budou následovat další. Je potvrzeno, že s holkami pojedeme v květnu na jachty do Chorvatska. Poučeni z loňska pouštíme ven jenom informace, kde máme již podepsaný kontrakt a je to domluvené. Loni se nám hodně osvědčil kurz přežití, protože dostanete detailní analýzu každé té osobnosti, a to je něco, v čem budeme pokračovat. Finálový večer plánujeme na začátku června a zase v Brně. Je před námi hodně práce.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 14:30 čtvrtek 10. května 2018. Anketa je uzavřena.

  • Super
   6
  • Haha
   5
  • Cože
   4
  • Trapas
   4
  • Sladký
   4
  • Tvl
   4

  Rozsáhlé zotročování lidí v Česku. Gang vydělal na práci bezdomovců miliony

  Premium Na Ústecku roky mizeli bezdomovci a sociálně slabí žijící na ulici, jako by dostali „druhou šanci“. Končili v domě na...

  Janečkova zpověď: vězení, alkohol, život bez domova. A kam zmizel Maradonův dres?

  Premium Když ho konečně doženete, musíte zbystřit, jestli vás smysly neklamou. Jak může člověk, který se už patnáct let...

  Vydělali za covidu, nakupují nemovitosti. Pandemie zrodila nové milionáře

  Premium Zatímco většině podnikatelů v Česku způsobil covid ztráty, některým naopak poskytl životní příležitost ke zbohatnutí....

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz