jít naiDNES.cz

Expřítel Slovákové a jeho kumpáni: Machrují na slovenských silnicích

Vskutku „parádní“ zábavu si našel slovenský podnikatel Martin Baláž a jeho kamarádi. Hoši, kteří se počítají ke zlaté mládeži a mají pocit, že jsou nedotknutelní, se baví riskantní jízdou ve svých sportovních vozech. Jejich revírem není závodní okruh, ale slovenské silnice a dálnice a tempo je vražedné.

Jako by nestačilo, že začátkem října v okrese Dolný Kubín ve vysoké rychlosti předjížděli řidiči z Polska v luxusních vozech Porsche, Ferrari a Mercedes. Nezvládli ve vysoké rychlosti předjížděcí manévr a řidič porsche následně narazil do osobního automobilu Škoda Fabia, s ním se srazil čelně. Otec jedoucí s rodinou ve fabii nehodu nepřežil. 

Slovenská policie prý bude v tomto konkrétním případě postupovat nekompromisně. Zatím byl zpracovaný pouze návrh na vazbu pro řidiče porsche.

Partička kolem Martina Baláže zatím jezdí bez újmy na zdraví i majetku, ale jako vzorovou jejich jízdu rozhodně označit nelze. Rychlá jízda, zbrklé přejíždění z pruhu do pruhu, o blinkrech ani nemluvě. K tomu předjíždění v zatáčkách, podjíždění pomalejších (tedy všech) vozů na dálnici dělá z těchto řidičů potenciálně nebezpečné účastníky silničního provozu.

Jediným štěstím pro motoristy jedoucí po slovenských komunikacích je fakt, že s nástupem podzimu své oblíbené kratochvíle pověsili na hřebík a přihlásí se zase až na jaře.

Ohánět se tím, že se po dobu jejich závodů nic nestalo, je sice fajn, na druhou stranu člověk nikdy neví, co se může stát. Stačí jedna zbrklá reakce, nevyzpytatelný sváteční řidič nebo leknutí a je zaděláno na průšvih...

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:17 21. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  62
 • Tvl
  14
 • Super
  13
 • Haha
  10
 • Sladký
  8
 • Cože
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat