jít naiDNES.cz

5 důvodů, proč to Marta Jandová a její talk show budou mít sakra těžké

Marta Jandová má svoji talk show Marta. O hosty nebude nouze, stejně jako o hudební čísla „spřátelených“ umělců. | foto: Koláž Expres.cz

Téměř všichni si na něm vylámali zuby. Těch, kdo v tomto segmentu uspěli, v Česku není mnoho. Své štěstí ale s nelehkým televizním formátem zkoušejí další. Jednou z odvážných je i Marta Jandová (45). Zpěvačka už v úterý večer zabojuje o diváka v talk show Marta. Slibuje hvězdné hosty, veselé historky, překvapení i hudební vložky. Čili přesně to, co už tu několikrát bylo.

1.Leoš Mareš

Fakt, že se o nový „povídánkový“ pořad na Primě v Ranní show na Evropě 2 „otřel“ Leoš Mareš, může Martě Jandové pomoct. Anebo taky ne. Lidé budou zvědaví na to, jak si zpěvačka povede v nové roli. Přece jenom není kovanou moderátorkou, navíc diváci už jsou tímto formátem přesycení, podobně jako talentovými soutěžemi.

Zrovna Mareš své štěstí zkoušel hned několikrát, a i když platí za jednoho z nejlepších moderátorů v zemi, vylámal si na talk show zuby a doteď si líže rány. V každém případě má s podobnými formáty bohaté zkušenosti, takže dobře ví, o čem mluví.

Uspěje Marta?

2.Tlačí se na pilu

Už několik týdnů někdejší macecha Jandové a spoluautorka pořadu Martina Jandová upozorňuje na novou talk show, ať už v primáckém Top Staru, nebo na Facebooku. Člověk pocit, že na něj talk show vyskočí z krabice od bot. Z televizních ukázek a medových úsměvů už člověka trochu bolí zuby, a to ještě ani pořad nezačal.

Těžko říct, jestli jsou diváci připravení na takovou záplavu štěstíčka, úsměvů, přátelských políbení a plácání po ramenou...

3.Provaření hosté

Michal David, Marta Kubišová, Ondřej Brzobohatý s manželkou, Vendula Pizingerová, Sagvan Tofi, Petr Kolář nebo třeba Marek Ztracený. Fajn lidi, sympaťáci, ale tak nějak máme pocit, že už ve všech pořadech a talk show byli a všechno řekli.

Bude diváky zajímat, když je Marta vyzve k tomu, aby zazpívali a přihodili veselou historku z natáčení?

4.Konkurence je veliká

Dělat v talk show humor, který by bavil, je sakra těžké. Češi jsou velmi náročné publikum, estrády už netáhnou a zaujmout není lehké. Internetové televize, HBO a YouTube, to jsou zdatní konkurenti, kteří v boji o diváka často vítězí, zatímco zavedené televize hlásí úbytek sledovanosti.

Nezachrání to ani upoutávka, v níž známá modelka prozradí, že umí vařit, a známý hudebník zase práskne, že jeho pekáč buchet je dílem bůhvíjaké appky.

Z toho si na zadek žádný divák nesedne...

5.Ševče, drž se svého kopyta

Nikdo neříká, že umělci, pokud cítí puzení „nabourat“ se do některého z jiných oborů, by měli mít stopku a mají se jim házet klacky pod nohy.

Na druhou stranu není důvod na ně klást v takovém případě malé nároky. Zvláště když cílí na diváky v hlavním vysílacím čase. To se pak omyly moc neodpouští a divačka si určitě neřekne: „Táto, stálo to sice za prd, ale dáme tomu šanci i příští týden a pak ještě dvakrát, co říkáš?“

Uvidíme, zda si Marta Jandová neukrojila příliš velký krajíc. Možná bychom ji raději viděli v pořadu, který by vtipnou a přístupnou formou seznamoval s ekologií, s fígly, jak ulevit planetě a neškodit životnímu prostředí. Zvláště když se zpěvačka v těchto otázkách tak angažuje a snaží se jít ostatním příkladem.

Marto, i tak nebo možná právě proto, zlomte vaz!

Fotogalerie

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Vémoly je mi líto. Bez něj bychom O2 arenu nevyprodali, říká šéf Oktagonu

Karlos Vémola a Attila Végh. První jmenovaný po dvou minutách padá v Oktagonu k zemi a píše tím další část příběhu,...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat