Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Jandová to zvládla, Kuchařová byla průšvih. Recenze na novou talk show Marta

  Blýskalo se na pořádný prů*er, nakonec to Marta Jandová (45) ustála se ctí. Dcera naší rockové legendy Petra Jandy se vrhla na tenký led, jímž je v Česku talk show. Formát, na němž si nejedna moderátorská hvězda vylámala zuby. Marta možná není zdatná moderátorka, jako je ostřílená rockerka, pojala to ale po svém. Chovala se bezprostředně a vlastně se jí to docela povedlo.

  Až na pěvecký výkon Táni Gregor Kuchařové, který připomínal trapnou scénu z karaoke párty romantické komedie Svatba mého nejlepšího přítele, to nebylo špatné.

  Na to, že je Marta Jandová moderováním takřka nepolíbená, vyzrála nad tím, že v podstatě klasicky nemoderovala.

  Co totiž většina talk show nabízí? „Hvězdné“ hosty, hudební vložky a žoviálního moderátora, který se snaží být zábavný a neutopit se ve vlastní šťávě.

  Takže nic moc.

  Hlavně když už se scénář opakuje po sedmnácté, akorát s jiným moderátorem a kulisami, nemá vám to co dát. Zaručené historky celebrit znáte už z deseti předešlých pořadů či barevných časopisů a moderátor je ve své roli často toporný, křečovitý a nepřirozený. Místo rozesmátého sálu vládne ticho.

  Jandová se ale nezaměřuje na to, co neumí, to by si vykopala hrob. Místo toho uplatnila své zkušenosti divoké rockové zpěvačky nasbírané nekonečným koncertováním po všech koutech a festivalech světa.

  Bavit publikum Marta Jandová umí, umí to rozjet, být živelná, hlučná, strhující a zábavná.

  Výkon Taťány Gregor Brzobohaté trochu pokulhával.

  Tím vlastně talk show dala to, co jí v našich podmínkách tak často chybí. Živost. Pusťte si schválně talk show v zahraničí. Publikum vříská, moderátor střílí vtipy jak na střelnici, je to komediant, komunikaci s publikem i hosty si užívá. U nás talk show bývají strnulé.

  Marta vsadila na to, co umí nejlépe. Chovat se spontánně.

  To se ukazovalo například v Koptashow skvělého herce Václava Kopty. Byť má životní zkušenosti, znalosti, je zábavný, drhlo to a jeho výstup byl často prkenný. Publikum se zpožděním a s nuceností reagovalo na složitě konstruované vtipy.

  Na to se Marta vykašlala. Za zvuku laciné rockové znělky vtrhla na pódium a s živelností jí vlastní uvítala prvního hosta, jímž byl Ondřej Gregor Brzobohatý. Povídala si s ním jako s dávným kamarádem (přátelé ostatně i jsou), chovala se uvolněně a publikum zapojovala tak, jak je zvyklá z koncertů. Mácháním rukama, přehnanou gestikulací a výkřiky typu „wow“. 

  Hudební vložky jdou její divoké nátuře také na míru. Marta Jandová se při každé příležitosti chopila mikrofonu a s hosty si nejen s gustem zazpívala, ale i zatrsala. A ono to fungovalo. Publikum trsalo s ní a nechalo se strhnout. 

  To je na první díl úspěch až až. Na tom se shodují i diváci na sociálních sítích.

  „Moc se mi to líbilo, jste úžasná. Konečně povedená show. Přeji hodně štěstí a úspěchů do dalších dílů,“ zní první náznaky spokojenosti.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 15:25 čtvrtek 2. ledna 2020. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   226
  • Super
   89
  • Tvl
   43
  • Haha
   38
  • Cože
   31
  • Sladký
   26

  Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

  Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

  Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

  Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

  Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

  Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz