jít naiDNES.cz

Jandová je zhnusená lovem pro zábavu: Připravuje půdu pro nový eko projekt?

Marta Jandová se jasně vymezila proti zabíjení zvířat pro zábavu. Zároveň fanouškům sdělila, že chystá vlastní projekt na ochranu planety... | foto: Koláž Expres.cz

Zpěvačka Marta Jandová (44) tvrdě vystoupila proti lovení zvířat pro zábavu, ke kterému dochází hlavně v Africe, Asii i Latinské Americe a jeho českou tváří je hlavně hunterka Michaela Fialová. Zpěvačka se zamýšlí na tím, zda může vůbec dál jíst maso, a omlouvá se, že není vegetariánka. Co tím sleduje?

Poslední dobou se stalo pravidlem, že když dá hvězda na sociální síť nějaký angažovaný status, není to jen tak. Buď jsou za tím peníze, nebo peníze „šmrncnuté“ dobrou věcí, případně „čistokrevná“ charita.

Dávat něco „jen tak“ už se prostě nenosí. To je přežitek, z něhož nic nekápne, navíc když máte hodně fanoušků a sledujících, musíte prostě vychovávat, vydělávat, přes to prostě nejede vlak.

„Vím, že se tohle děje, a nikdy to nepochopím. Co je to za frajeřinu, strefit se zbraní do zvířete a mít radost z jeho mrtvoly. Vím, nejsem vegetarián a s tou myšlenkou už se dlouho peru. Jak to vidíte vy?“ ptá se u fotky lovkyně s mrtvou žirafou Marta Jandová, která tak přímo naráží na zálibu a obživu Michaely Fialové, nejznámější české hunterky.

V některých tématech se sama pořád hledám. Jako s tím vegetariánstvím. Maso jsem odmalička jedla ráda. Pro poválečnou generaci, což jsou moji rodiče, bylo maso neuvěřitelný luxus, a proto když ho bylo dost, tak se s chutí hodovalo. Posledních pár desítek let se to ale strašně změnilo,“ přiznala zpěvačka poté, co se jí jeden fanoušek zeptal, jak to tedy s vegetariánstvím má ona sama. 

„Víte sám, kolik jídla jde do koše. S manželem jíme masa míň. Ne každý den. Snažíme se. Učíme se. Naše dcera maso skoro nejí. Jak říkám, snažíme se. Mám v hlavě jeden projekt, ne masový, ale pro naši planetu... Uvidíme. Budu postovat víc,“ slíbila Jandová, která zároveň odpověděla i na dotaz, zda její rozhořčení na Facebooku není jen předvoj nějakého projektu.

„Naše děti budou o hodně lepší,“ vyjádřila v závěru naději, že potomci planetu povedou k lepším zítřkům.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:37 8. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  13
 • Super
  10
 • Haha
  9
 • Tvl
  8
 • Sladký
  7
 • Cože
  6
Komentáře