Mám rakovinu jater a vyměřený čas! Exmanželka Železného Marta promluvila o nemoci

Zemřela Marta Davouze v 73 letech, kdy prohrála boj s rakovinou. Davouze bývala manželkou Vladimíra Železného. | foto: Profimedia.cz

Po rozvodu s Vladimírem Železným (71) se Marta Davouze (71) stáhla do ústraní a přestěhovala se do Bretaně, kde se provdala za Francouze Joela. Když všechno vypadalo růžově a ona byla opravdu šťastná, dozvěděla se strašlivou diagnózu a začal kolotoč, který jí neustále vhání slzy do očí a probouzí v ní strach. Bývalá žena zakladatele televize Nova totiž bojuje s rakovinou jater!

O zákeřné nemoci promluvila Davouze exkluzivně pro časopis Téma, kde se kvůli vážnosti svého stavu neubránila ani slzám. „Teď bych skoro řekla, že je důležitější zdraví. Láska samozřejmě taky... Víte, když jste mladá, tak vám to tak důležité nepřijde, ale později vám dojde, že se dá všechno řešit, jen když je člověk zdravý. Takže momentálně upřednostňuju zdraví,“ začala velmi zlomeně spisovatelka.

Po chvíli odhalila, že trpí velmi vážnou nemocí a denně se strachuje, co jí vlastně čeká. „Nikterak se netajím tím, že jsem byla dvakrát operovaná na rakovinu jater. Na onkologii jsem skoro jako doma,“ uvedla s tím, že počítá s tím nejhorším. „Co čtvrt roku chodím na kontroly. Já se ale nebojím výsledku, protože ten už nemůže být dobrý. U jater nikdy nevíte, jestli v nich nezbyla jedna molekula, která začne bláznit,“ dodala.

Davouze mezi operacemi prodělala i infarkt a prošla si velmi těžkým obdobím. Přesto zachovává klidnou hlavu a snaží se na celou věc dívat realisticky. „Každý máme vyměřený svůj čas a je potřeba se s tím vyrovnat,“ pronesla razantně.

Marta trpí rakovinou jater.

Martu trápí rakovinou jater.

Marta s Vladimírem Železným chodila přes čtyřicet let. Jeho oficiální ženou ale byla „pouhých“ jednatřicet let. Z manželství má dva syny Davida a Jakuba, kteří se momentálně o maminku moc strachují.

My jí přejeme mnoho sil a hlavně zdraví.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:53 1. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  30
 • Super
  12
 • Haha
  8
 • Trapas
  8
 • Sladký
  6
 • Tvl
  6
Komentáře