Trapné divadlo! Měl boxerský zápas Marpa s Rytmusem skončit ve druhém kole?

Měl to být vrchol večera. Opak byl ale pravdou. Boxerský zápas populárních raperů Marpa (33) a Rytmuse (41) drtivou většinu fanoušků bojových umění zklamal. I přestože se jednalo o velmi nevšední podívanou, mnozí si stěžují na to, že byli svědky trapného divadla, a nikoliv skutečného sportovního klání.

O Marpově vítězství málokdo pochyboval. Všichni byli pouze zvědaví, kolik kol s ním Rytmus ustojí. A v tomto ohledu slovenský raper překvapil. Vydržel až do konce. 

Mnozí diskutéři na sociálních sítích ale upozorňují na to, že být to „normální zápas“, Rytmus by prohrál na k. o. už ve druhém kole, kdy ho Marpo poslal třikrát během krátké chvíle k zemi.

„Měl být (zápas) ukončen už ve druhém kole. Je jedno, že to bylo lákadlo na diváky, Rytmus byl bit jako malá holka. Kdyby to byl jakýkoliv jiný zápas, byl by hned konec, ale tohle je komedie. Rytmus pořád visel na Marpovi, jenom aby jednu nechytl. Marpo se chtěl prát a Rytmus mu utíkal nebo ho objímal. Měl být konec hned,“ vyjádřil svůj názor na Facebooku organizace XFN jistý Mirek, se kterým několik dalších diskutérů vyjádřilo souhlas.

„Odkdy není konec po třetím počítání? Marpo se tam vystavil, pak se raduje z výhry a ono se jede dál?! Tohle je, s prominutím, úplná pi*ovina,“ přidal se zklamaný fanoušek bojových sportů David.

Marpo Rytmuse zasypal tvrdými údery.

Marpo Rytmuse zasypal tvrdými údery.

Názor, že zápas měl být správně ukončen už ve druhém kole, kdy se Rytmus sotva udržel na nohou a nevěděl, která bije, nesdílí pouze diskutéři na sociálních sítích, ale také renomovaný český MMA zápasník Viktor Pešta, který zápas pro O2 TV spolukomentoval.

„Je běžný zvyk zápas po třech takedownech ukončit. Rytmus může být rád za rozhodčího, kterého tam měl. Většina by ten zápas ukončila,“ řekl Pešta s tím, že se jedná o jakési nepsané pravidlo, které ale vždy neplatí.

Rytmus nevěděl, která bije.

Rytmus nevěděl, která bije.

Podobně zaskočený, že zápas ještě nekončí, byl nejspíše i sám Marpo, který poté, co Rytmuse těsně před koncem druhého kola potřetí složil, radostně vyplivl svůj chránič zubů a vypadalo to, že jde slavit vítězství. Když rozhodčí naznačil, že se bude v zápase pokračovat, Marpo působil zaskočeně.

Druhé kolo bylo bezpochyby to nejzajímavější, co zápas dvou raperů nabídl. Poté už toho příliš k vidění nebylo. Marpo působil dojmem, že buď se během druhého kola totálně „vyšťavil“, anebo chtěl už Rytmuse šetřit.

Duel byl také poznamenaný tím, že Rytmus od třetího kola chodil neustále do klinče a do konce zápasu se tak doslova „proobjímal“. Není tak divu, že se O2 arénou ozýval hlasitý pískot.

Boxerský zápas dvou raperů sice nenadchl, nijak nepřekvapil, ale dá se říct, že splnil svůj účel. V O2 aréně ho zhlédlo přes 17 tisíc diváků. Další tisíce ho hltaly u televizních obrazovek, notebooků či tabletů. 

Pražská O2 arena byla nabitá k prasknutí.

Pražská O2 aréna byla nabitá k prasknutí.

A přesně proto k zápasu mezi Marpem a Rytmusem vlastně došlo a přesně proto nebyla bitva raperů ve druhém kole ukončena. 

Nešlo totiž o sportovní klání, byla to show, která měla za úkol přitáhnout davy a vzbudit zájem o bojové sporty. A to se povedlo na výbornou!

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:13 27. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  115
 • Haha
  25
 • Super
  24
 • Tvl
  17
 • Sladký
  15
 • Cože
  13
Komentáře

Mohlo by vás zajímat