Děláte z komára velblouda, říká Studenková těm, kdo hejtují Kramára za to, že si sáhl

15. června 2020
Moderátor a herec Maroš Kramár (61) to schytává za „nenechavé“ prsty, které měl vztáhnout na vizážistku Martinu Glaserovou. Najde se i dost těch, kdo jeho údajný přečin nevnímají tak citlivě a jako gesto sexuálního obtěžování. Kolegyně z pořadu Inkognito Zdena Studenková (66) nyní vrací úder všem, kteří „dělají z komára velblouda“.

Když Maroš Kramár o pauze během natáčení pořadu Inkognito televize Joj sáhl několikrát na zadek maskérce Martině Glaserové (34), sám to jistě považoval za roztomilé a v první řadě velmi nevinné popíchnutí. Gesto se však obrátilo proti němu a některé ženy ho teď pranýřují za sexuální obtěžování.

Podle Kramára se ozvaly jen osamocené ženy, které touží po tom, aby na ně nějaký muž sahal, a není jim to dopřáno. Ze židle to zvedlo i herečku Zdenu Studenkovou

„Myslím si, že někteří dělají z komára velblouda, to je můj názor,“ uvedla pro deník Nový Čas herečka známá například z legendární komedie S tebou mě baví svět. Snaží se proto apelovat na selský rozum.

„Herecké povolání je takové kontaktní, že my vůbec takové věci, že někdo někoho obejme, políbí, štípne do zadku, bereme nijak. My nejsme úředníci, nejsme ve vysoké funkci. Jsme normální lidé, kteří takovým věcem nepřipisují vůbec žádný význam. To jsou hlouposti,“ zhodnotila aktuální dění kolem svého kolegy a kamaráda známá herečka. 

Podle ní se Kramárovo jednání v žádném případě nedá považovat za sexuální obtěžování nebo harašení. Přitažená za vlasy je podle jejího názoru i v minulosti tolik propíraná a diskutovaná mezinárodní kauza Me Too.

„Nemám se za co omlouvat. Nejsem pro obtěžování. Proti obtěžování bojuji dlouhá léta. Jsem pro to, aby měly ženy stejná práva, příležitosti, platy. Pro mě je člověk jako člověk, vůbec to nedělím, jestli je to žena, nebo muž. Takže tyto různé úvahy a zhrzené ženy, které jsou nešťastné, že na ně nikdo nesahá, mě absolutně nezajímají,“ citoval herce slovenský deník Sme. 

Televize Joj se divákům, kteří se cítí být Kramárovým jednáním dotčeni, omluvila. „V Inkognitu se ženám opravdu neubližuje. Za sestřih po skončení relace se televize omlouvá,“ uvedla mluvčí Katarína Gajdošíková.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:17 úterý 13. října 2020. Anketa je uzavřena.

  • 75
  • 31
  • 24
  • 22
  • 22
  • 20
Komentáře