Jak se vyrovnávala se smrtí manžela Martina Formanová? „První měsíce jsem byla v transu!“

Martina Formanová promluvila o smrti Miloše Formana. | foto: Profimedia.cz

Její život mohl zdánlivě připomínat pohádku. Pak se všechno obrátilo vzhůru nohama, když před více než rokem zemřel její milovaný manžel, oscarový režisér Miloš Forman (†86). Jak se Martina Formanová (53) vyrovnávala se ztrátou muže, se kterým strávila bezmála čtvrt století?

Je to šestnáct měsíců, co svět zasáhla zpráva o smrti uznávaného filmového režiséra Miloše Formana.

Jak ale ztrátu vnímala jeho manželka Martina, která s ním má dvojčata Andyho (21) a Jima (21)?

První měsíce jsem strávila v jakémsi transu a stále se jen koukala na různé debilní reality show. Myslím, že to syny dost děsilo, protože nebyli zvyklí, že bych sedávala u televize,“ popisuje pro magazín Žena a život Martina, která je i úspěšnou spisovatelkou.

Paradoxně mi pak pomohlo, že jsem slíbila nakladateli vydat svou první knížku s fotografickou přílohou. Tudíž jsem vytáhla krabice s fotkami a nad nimi jsem si uvědomila, kolik hezkého jsem s Milošem prožila,“ svěřila se vdova po našem nejúspěšnějším režisérovi.

Martina žije na ranči v Connecticutu, kde bydlela s Milošem Formanem. Právě tam má ideální podmínky pro psaní knih. Na svého manžela vzpomíná jako na moudrého muže, od něhož se mimo jiné naučila nezabývat se zbytečnostmi.

Snažím se obrátit smutek v radost z toho, že jsme spolu mohli prožít bezmála čtvrt století. Dal mi dva skvělé kluky, za ně jsem mu vděčná nejvíc. Oni tím jeho odchodem hrozně dospěli. Začali se ke mně chovat skoro ochranářsky,“ říká spisovatelka a scenáristka Martina Formanová.

Fotogalerie

Komentáře