Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Koukalová & Konečný: „Marilyn Manson mi vymýval mozek!“ Nám celou dobu taky, ale bylo to skvělé

  Je to tak, devadesátky se nám zase na chvilku vrátily. Člověk by už skoro zapomněl na Marilyna Mansona (52) – doopravdy jmenuje Brian Hugh Warner, ale koho to doopravdy zajímá, když jeho pseudonym je už taková ikona sama o sobě, že? – toho ďábelského klauna, který prý taky samozřejmě obtěžoval evidentně všechny, s nimiž kdy spal. Takže, Mansone, znali jsme, ale RIP, mysleli jsme si, že ty už nic neděláš, ale tvých třináct holek (nebo kolik) si myslí, že jsi strašné zvíře, hororová postava a milovník nacistických relikvií. To my o tobě ale už přece dávno víme.

  O Mansonovi jsme neslyšeli asi od roku 2008, kdy úplně sjetý nebyl schopen utáhnout koncert a jako každá rocková legenda byl v úpadku. Pak zkoušel malovat, psal autobiografické knihy a loni vydal po letech celkem úspěšnou desku. V dnešní době se k vám ale takové věci samozřejmě nedostanou, rádia ho nehrají už roky a z MTV je zatracený „haha kanál“ plný reality show blbečků.

  Takže jediná možnost, jak vám někdo připomene velkou hvězdu minulého století, je další herečka v řadě, která si po letech vzpomene, že jí někdo něco dělal.

  Poděkujme tedy slečně Evan Rachel Wood (možná ji znáte ze seriálu Westworld), k níž se přidalo dalších pět a dnes už možná, než to dopíšeme, patnáct souložnic, které teď tvrdí, že po nich Manson házel židle, svazoval je a vymýval jim mozek. To nás docela zklamalo, my jsme si upřímně mysleli, že Manson byl daleko horší, však se na něj podívejte. Dnešní doba ale nahrává tomu, že stačí říci cokoliv a jdete totálně do kopru.

  Nebudeme zpochybňovat, jestli tohle Manson dělal, nebo ne, my jsme mu v ložnici nesvítili. Podstatné na této kauze je, že místo obvinění a dokazování to zase skončilo tweetem. Ne však tweetem ve stylu „Je to násilník a tyran, zatkněte ho a veďte s ním proces“, ale tweetem „Seberte mu práci a vymažte ho z kultury“.

  Jako WTF.

  Je divnej a mně to přijde sexy

  Přesně takhle totiž funguje už pár měsíců věc zvaná cancel culture, v níž jde jen o to, aby byl bez soudu a bez důkazů člověk zcela zlikvidován. Nebudeme si namlouvat, že život rokenrolových hvězd je jízda na jednorožci po třpytivé duze. Drtivá většina z nich projde drogovou závislostí, jsou to lidé nevyrovnaní, dělají scény pořadatelům a agentům, trpí depresemi a v lihu bývají čtyři dny ze sedmi. Co by nám asi tak řekly děti Ozzyho Osbourna či holky všech členů Guns N’ Roses? Myslíme si, že i na Johna Lennona by se něco vytáhlo, kdyby strážkyní jeho odkazu nebyla Yoko Ono. A co by nám asi tak řekl Kurt Cobain na vrchní smažku Courtney Love?

  Asi nikdo v této branži není svěží jako jarní rosa, kdo by neměl kdy nějakou groupie, která by si nemohla vzpomenout, jak se to na večírku v hotelovém pokoji přesně stalo? Kromě pár výjimek, pokud nejste The Rolling Stones nebo neumřete na chodníku před svým domem v sedmadvaceti, jste v rocku na vrcholu do třiceti čtyřiceti, pak to jde smykem dolů, skládáte ufňukané hity, brečíte po „starých dobrých časech“ a jedete po zadku ke dnu jako tady pan Manson, který má navíc ještě tu smůlu, že vypadá jako příšera, přičemž mu ještě pár bývalek namydlí schody.

  Celkem zábavný je také výčet souvisejících článků na serveru iDNES.cz pod Mansonovou „kauzou“. Tři jsou o Evan Rachel Wood, kdy dvakrát mluví o smrti, pokaždé z jiného důvodu, a poslední z nich je o Mansonovi, který lakonicky v roce 2018 prohlásil, že sexuální skandály zničí Hollywood.

  Související články k Mansonově „kauze“.

  Marilyn Manson, původním povoláním novinář, je figura, která sebe sama vytvořila a definovala. Není to žádný antikrist, je to jen dokonalá maska, za kterou se schovává člověk, jenž se dříve živil psaním. Svou image si úzkostně držel a vzhled hororového blázna prý nesundával ani doma. Je tak těžko uvěřit tomu, že by květinka jako Evan Rachel Wood, která se s ním dokonce zasnoubila, nebo jeho expartnerka Rose McGowan, jež s ním sdílela jeho cirkusáctví a samozřejmě podporuje Evanino tvrzení, nebyly jeho podivínstvím přitahovány.

  Napjatě jsme si kousali nehty, co k tomu řekne Dita Von Teese, Mansonova manželka, která se s ním za dva roky rozvedla.

  A bum. Díky!

  „Vězte, že detaily, které byly zveřejněny, se v žádném případě neshodují s tím, co jsem během našeho sedmiletého vztahu zažila já. Kdyby ano, pak bych se za něj v prosinci 2005 neprovdala. Odešla jsem po dvanácti měsících manželství kvůli nevěře a drogám,“ napsala burleska.

  Koho ty drogy překvapují, ruku nahoru. Nikdo se nehlásí, takže popojedeme.

  Jsem jaký jsem, tohle je odkaz, který tu bude navždy

  Nejsme jeho životopisci, neznáme pozadí jeho soukromého života, ale zarážející na tom je, že to má pořád ten stejný průběh. Jedna z bývalých partnerek napíše status na Instagram, k ní se někdo přidá, vznikne obraz nějakého tyrana a do dvou hodin jsou ti lidé vymazáváni z filmů, vyhazováni z natáčení a ruší se jim smlouvy. Nedávno jsme viděli na Facebooku celkem pyšný komentář jednoho novináře, který psal, že nám na Mansonově kauze ukáže jiný pohled na cancel culture. Není žádný jiný pohled, je jen jediný: cancel culture je nejstrašnější a nejpříšernější věc našich dní, naposledy se o vymazávání kulturního odkazu pokusil Joseph Goebbels v roce 1936.

  Manson, sám o sobě takový první představitel genderu, kdy nebyl ani žena, ani muž a stal se z něj amorfní umělec, v čemž to dotáhl dál než gentlemanský David Bowie, se vysmíval totalitnímu systému a omezování svobody slova, na koncertech lákal ženy svou atypickou maskulinitou, kdy sex z něho přímo čišel, ačkoliv nevypadal jako jasný macho. Byl to typický holčičí umělec, pusťte si schválně jeho živák, v publiku ječí samé ženské: od dvacítek až po ty ve středním věku. Představte si tedy člověka, který má takovou moc lákat na svou strašidelnou vizáž tolik fanynek, a navíc má neomezené finance, přesto si musí všechny ženy kolem sebe brát násilím, jak ty ostatní tvrdí...

  Je to jen další část hráze, která se brzy protrhne a spláchne nás s sebou všechny, pořád nás nepřestává udivovat, jak tomu všichni stále uhýbají. Hudební novináři, kteří ho vynášeli do nebes, skrčeně v rohu pod stolem pozorují celou tu věc a dodávají k tomu, že ani Trent Reznor z Nine Inch Nails ho neměl rád, přitom jejich řevnivost nemá s celou touhle storkou o vymývání mozků nic společného, množí se tak úplně mimózní interpretace jeho tvorby a života. Mansona v devadesátých letech mladí milovali a staří ho nesnášeli a dnes to končí tak, že mladá generace ho chce odstavit a brání ho staré vykopávky.

  Umění je nehmotná věc, přežije Marilyna Mansona, Evan Rachel Wood, všechny z jeho vydavatelství, a hlavně i vás, magory, co si myslíte, že někoho zakazovat je zcela v pořádku. Manson se stal slavným jen proto, že našel způsob, jak se odlišit a přinést kultuře něco nového. Na jeho muziku budou lidé házet hlavou ještě za padesát let, a kdo bude chtít, ten si k němu pokoutně cestu najde i tak. Tento svět se ale musí rychle překlenout přes tuhle hrůzu, kdy se umělci musí ponižovat a omlouvat se za naprosté kraviny, ale my doufáme, že se brzy v klidu nadechnou, stejně jako svět jednou po covidu.

  My jsme si z toho zatím vzali jen to, že jsme na Mansona zbytečně zapomněli, a tak děkujeme všem dnešním hnutím světa a všem jeho bývalým holkám, že nám tohoto jedinečného umělce vrátily zpět do našich hudebních vyhledávačů. S radostí jsme se opět podívali na to, jak ještě v době, kdy se snažil Manson prorazit, vládl světu Eminem a svého kámoše Marilyna vzal na svůj koncert, aby mu pomohl prorazit. Marilyn tam přišel v košili a kravatě jako školáček, to ještě vypadal docela normálně, doprovázel ho písní The Way I Am, tedy Jsem jaký jsem, a ukazoval publiku, které se z devadesáti procent skládalo z uječených žen, jak vlastně umí zpívat.

  Eminem je podle nás další na řadě, už mu počítáme minuty. Jeho alba máme naštěstí všechna.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 22:52 pondělí 21. června 2021. Anketa je uzavřena.

  • Super
   168
  • Trapas
   30
  • Tvl
   20
  • Haha
   18
  • Cože
   16
  • Sladký
   15
  Vybrali jsme pro vás

  Billie Eilish prozradila svou sexuální orientaci. Na Instagramu kvůli tomu přišla o 100 tisíc sledujících

  Billie Eilish v listopadu poprvé veřejně promluvila o své sexuální orientaci. Přitahují ji ženy, ač ji jejich...

  Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

  Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

  Klobásy a temná ezoterika. Jak jsem si zajel s KSČM do Polska za nákupy

  Premium Ještě že jsem dorazil s předstihem. Autobus z temného náměstí v Lysé nad Labem vyráží o dvě minuty dříve, než bylo...

  Nová princezna. Herečka Sára Korbelová o vánoční pohádce i intimních scénách

  Premium Je jí jednadvacet, ale už má za sebou slušnou řádku rolí. A zajímavých, od těhotné studentky po slečnu trpící úzkostmi....

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz