Rána osudu Marie Tomsové: Ze smrti miminka se dodnes nevzpamatovala

Marie Tomsová musela kvůli nemoci odejít i z divadla. | foto: Tilen Vajt

Rozdávala každý den úsměv z televizních obrazovek, i když jí samotné do smíchu rozhodně nebylo. Marie Tomsová (62), jedna z nejznámějších televizních hlasatelek, v sobě drží hodně smutné tajemství. Čím vším si musela sympatická televizní hvězda projít?

Sympatická hlasatelka Marie Tomsová byla v osmdesátých letech hvězdou číslo jedna. Vždycky když byla v televizi, lidé se na ni s úsměvem dívali, protože byla mladá, krásná a ještě měla uctivý projev. Nikdo nemohl tušit, že si zrovna prochází krušným obdobím.

Zatímco se Marii začalo kariérně dost dařit, v soukromí to bylo o dost horší. Nějaký čas se s manželem pokoušeli o miminko, až se jim narodil krásný chlapeček. Manželé se radovali, že jsou rodina a konečně mohou být spokojení.

Jenže jejich štěstí netrvalo dlouho. Po pěti měsících našla Marie svého syna ležet mrtvého v postýlce, zemřel ve spánku na syndrom náhlého úmrtí kojence. V té době (rok 1980) to rozhodně nebyla tak prozkoumaná hrozba, která se dnes dá eliminovat různými chůvičkami a elektronickými pomocníky.

Pomýšlela na sebevraždu

Marie Tomsová byla ve své době velkou hvězdou, hlasatelky bývaly známé ve všech...

Málokdo tušil, jakým peklem si musela projít.

„Když jsme se vraceli autem od mých rodičů, kde se to stalo, zpátky do Prahy, říkala jsem manželovi: Pojď, napereme to někam do stromu nebo do zdi,“ svěřila se. „On mě ale přesvědčil, že kvůli rodičům nemůžeme,“ vypráví.

Trvalo dlouhého půl roku, než byla schopná si úmrtí syna vůbec připustit a chtít se odrazit ode dna. Neměla chuť do života, nemohla jíst ani spát. Kupodivu jí nakonec pomohla právě práce v televizi, aby se ze všeho nezbláznila.

„Doma jsme se před sebou snažili chovat, jako že se nic nestalo, což nebylo dobře,“ řekla Marie. „Nedokázali jsme ale o tom mluvit. Nastoupila jsem aspoň do televize, do uváděcího oddělení. Naše šéfová mě tam zaměstnala, protože jinak bych se doma zbláznila,“ dodala.

Její známí a rodina kolem ní našlapovali velmi opatrně, nikdo se s ní nechtěl bavit o dětech, o těhotenství, aby Marii nedostali na kolena. Ona se snažila potlačit myšlenky na syna, o něhož tak náhle přišla.

Nemohla otěhotnět

Marie Tomsová musela kvůli nemoci odejít i z divadla.

Musela si počkat dlouhých sedm let na vytoužené miminko.

Nakonec ale jako nejlepší řešení na tu ohromnou bolest bylo další miminko. Jenže příroda si s Marií a jejím mužem pohrála podruhé. Trvalo dlouhých sedm let, než se dočkali dalšího dítěte, v což už ani nedoufali.

Po různých procedurách konečně přišla skvělá zpráva, po sedmi letech se dočkala a byla těhotná. „Jednoho krásného dne přišel pan primář a řekl, že pro mě má úžasnou zprávu, že jsem v jiném stavu,“ vzpomínala hlasatelka.

Té se nakonec narodil syn a po roce a půl k němu přibyl bráška. Sice nikdy nemohou zacelit tu ránu po nejstarším synovi, ale i tak byla hlasatelka konečně šťastná, že má velkou rodinu, děti jí dělají jen radost.

Komentáře